נפתלי בנט: “ללא התנדבות מדינת ישראל לא תשרוד יום”

ערב הוקרה ל-1500 מתנדבי גוש עציון נערך אמש (מוצ”ש) במתנ”ס גוש עציון, לזכרו של סא”ל משה מועלם, בעלה של ח”כ שולי מועלם שנפל באסון המסוקים לפני 16 שנה. באירוע ההצדעה למתנדבים השתתפו אף חבריה למשכן הכנסת של מועלם, בניהם: יו”ר הבית היהודי ח”כ נפתלי בנט, ח”כ אורי אורבך, ח”כ איילת שקד, ח”כ הרב אלי בן דהן, ח”כ אורית סטרוק, ח”כ ניסן סלומיאנסקי, ח”כ יוני שטבון, ח”כ אבי וורצמן, ח”כ אורי אריאל ומוטי יוגב.

האירוע נפתח בדבריה של מועלם, אשר ניסתה להיזכר באותו לילה גורלי בה נפל בעלה משה. “מאז שעזבת, הרבה השתנה כאן”, אמרה מועלם והוסיפה כי בשבועות האחרונים נתברכה בשני ניסים גלויים, האחד – התחלת שירות ביתם בצה”ל, והשני – בחירתה כחברה לכנסת ה-19. “הכל התגלה בזליגת הדמעות בעת השבעתי לכנסת. חשתי את מועלם איתי, מוחשי במיוחד”, סיפרה לקהל הנוכחים.

במהלך האירוע נערכה הופעה משותפת של הזמר אהוד בנאי וח”כ הרב שי פירון: “מהשביל שמתחיל כאן אל המקום שהרוח הולך”. כמו כן, הוצג סרט המתעד מדגם מצומצם מבין אלפי המתנדבים בעבודת השטח אותה עושים. מתנדבי הסדנה שבראש צורים, מרכז חוויות באלעזר, המתנדבת לאה סולטר סיפרה על התנדבותה בארגון פעמונים המעניק תמיכה וליווי כלכלי, מתנדבי הפינה החמה שבצומת הגוש, ראובן לביא מנווה דניאל המתנדב במוקד החירום, גמ”ח השמחות שבאלון שבות ונוספים.

יו”ר הבית היהודי ח”כ נפתלי בנט, שנחשף לעשרות הסיפורים של המתנדבים נדהם מהעשייה הרבה והחיובית המתרחשת ברחבי גוש עציון: “מרגש מאוד לצפות ולפגוש בעשייה כל כך רבה. עם רמה כזו של התנדבות לא צריך ממשלה. לפעמים חושבים שהתנדבות זה בונוס, שזה תבלין שמשפר את האוכל ואת הרמה הלאומית. זה לא נכון. ללא התנדבות מדינת ישראל לא תשרוד יום, יש צורך בתווך ובערבות הדדית. לקהילה יש תפקיד חיוני כדי שעם ישראל ישרוד. מה שנעשה פה מדהים, אין כמו גוש עציון. אני מאחל לחברי הבית היהודי שנפעל לאורם”.

ראש מועצת גוש עציון, דוידי פרל: “ערב זה הוא אות ועדות להכרת הטוב לאלפי מתנדבי גוש עציון, שהחסד והצדקה הוא נר לרגלם. ההקשבה, האכפתיות הערבות ההדדית והעוצמה האנושית פועמים ברחבי גוש עציון ללא הרף.
אני מודה לח”כ שולי מועלם אשר הפכה את הערב למסורת – השילוב בין ההקרבה ומסירות הנפש אשר מייצג מועלם בחייו ובמותו לבין הוקרה למתנדבי הגוש ראוי, מעצים ומרומם. מה שנותן לנו את הכוח להמשיך”.

מני כ”ץ, מנכ”ל מתנ”ס עציון: “אני מברך את אלפי המתנדבים הפועלים רבות לטובת מוסדות, פרויקטים, ותושבים ברחבי גוש עציון. כל אחת ואחד מכם מוסיף אבן לבניין החוסן הקהילתי והחברתי בארץ ישראל. אני שמח וגאה לעמוד לצידכם, לפגוש חברה רבת ערכים המצליחה להתבונן מעבר לנישה האישית ובכך לתת את היד גם לשכן שליד. כך בונים קהילה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.