נציג ביהכ”ס מאשים את קלרמן: “פועל מתוך אינטרסים כלכליים ואישיים” • (הקלטה)

הרוחות בירושלים ממשיכות לסעור בעקבות הריסת בית הכנסת ב’נווה יעקב’ הבוקר. נציג בית הכנסת האשים בשידור את ישראל קלרמן בכך שפעל “מתוך אינטרסים כלכלים ואישיים”, קלרמן הגיב: “העדפתם ללכת ראש בראש”. בתוך כך, ח”כ גפני מאשים בהרס את מי שהביאו לבחירתו של ברקת לראשות העיר

הרוחות בירושלים ממשיכות לסעור בעקבות ההרס של בית הכנסת בנווה יעקב הבוקר.
נציג בית הכנסת עלה לשידור ב’קול ברמה’ והאשים את חבר מועצת העיר מטעם דגל התורה, ישראל קלרמן, בכך ש”הוא פעל להריסת בית הכנסת מתוך אינטרסים כלכלים ואישיים”.
בתגובה, עלה ישראל קלרמן לשידור והטיח ההאשמות קשות בגבאי בית הכנסת, לדבריו, “הם התעקשו ללכת ראש בראש, במקום להנות מהפתרונות שהצענו להם”.

האזינו להקלטות המלאות מהעימות

בתוך כך, ח”כ משה גפני תוקף הבוקר את הריסת בית הכנסת, ומאשים בכך את מי שהביאו לבחירתו של ניר ברקת לראשות העיר. בהודעה שפירסם נאמר: “עיריית ירושלים מפנה בתי כנסת ובתי ספר חרדיים בכוח ולא עושה זאת למוסדות חילוניים. כל מי שתמך בניר ברקת נושא באחריות ישירה לפגיעה במקומות תפילה ובמוסדות חינוך חרדיים”.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בקשתינו שטוחה לפני כל מי שלא מכיר את העניין שלא יתערב ולא יזדעזע, העניין נעשה על דעת המרא דאתרא הגר”צ וובר שליט”א,
  תחילתו של עניין כשהונח הקראוון הנכבד – היה זה אחר שכבר היה ברור לכולם שהשטח מיועד עבור בית ספר וחיידר, [וברצוני לראות את תגובת המגיבים היקרים המזועזעים אם היו מניחים להם קראוון של בית כנסת בשטח שבו אמורה להבנות הדירה שלהם לדוגמא], והם אמרו בפירוש שיפנו כשיבנו, שנית, כשהחלו בהליכי הרשיון חתמו הסכם חתום עימם על פינוי מדעתם, ועכשיו אין מה להזדעזע

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. נבלה נעשתה בישראל החרבת בית כנסת על לא כלום גם החיידר וגם הבית כנסת יכלו להתקיים זה לצד זה באין מפריע עם הורדה פיצפונת של שני מטרים מתוך השטח לטובת בית הכנסת.

  וזאת למודעי אין כאן מלחמה בין הספרדים לאשכנזים בשכונה שהרי רבים מהאשכנזים גם מתנגדים להריסתו ואלו שהפגינו נגד הריסת בית הכנסת היו ברובם אשכנזים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ככה הם החרדים רק רוצים עוד ועוד בלי תמורה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. תחילה ששמעתי הקלטה אחת הייתי נסער כששמעתי השניה נרגעתי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. מה אתם רוצים מהעיריה, היא הבטיחה שתיתן להם משהו יותר טוב

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. רשעות מאין כדוגמתה ממש מה שנאמר “מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו”

  שוקי |
  הגב
  • מה אתה מבלבל במוח איזה מחריבייך יצאו, העיריה הציעה להם בלי סוף פשרות והם דחו על הסף

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב