“נשות האינסטגרם החרדיות”: הגעתן בדובאי לשיא השפל. הגיע הזמן שתצאו משם.

בעקבות מופע ההוללות בדובאי, תמי מאלעד כותבת ל’אקטואליק’ טור נוקב על “נשות האברכים” שפרצו את כל החומות

בתחילת זמן אלול, הרשת החברתית געשה וסערה סביב סילוק בנותיה של הידוענית החרדית חני וינברגר, שעתרה לבית המשפט לאחר שבית הספר ‘בית יעקב’ הודיע לה שבנותיה לא יכולות לחזור לבית הספר בשל אורח חייה המיתרני. בית המשפט החזיר את הבנות באופן זמני לבית הספר, ואני קראתי מעל במה זו לחזור בהם לדרך הישר; ולא לשתף תמונות שנוגדות את דרך ישראל שמבחינתכם זה “סבבה”.

אז מסתבר שהטור שכתבתי פה אמנם הדהד ברחבי הרשת ואף אולי חיזק נשים חרדיות, אולם נשות האינסטגרם המשיכו בשלהן, הטיחו אוזן מלשמוע והמשיכו לשתף תמונות נועזות ברחבי הרשת, המשיכו להותיר את בעליהן בבית עם הילדים, בעוד שהן חוגגות לעצמן את הפמניזים החדש.

בשבוע שעבר הן הוזמנו לדובאי על ידי רשת חנויות אופנה וצעדו על מסלול “הדוגמניות” לצד נשים פרוצות. כל אחת בפוזה שלה באופן שעורר בי חלחלה, אם כל זה לא הספיק, אחת הנשים פרסמה תיעוד שחשף כי כל הגבולות נפרצו “וטמאו את כל השמנים”. הנשים שהותירו את בעליהן בישראל לחתל את הזאטוטאים שלהן – פרצו את כל גדרי הצניעות המקובלים.

ופתאום פרצה לה מלחמת עולם בין האינסטגרמיות הישנות לאחת החדשות שהעזה לקרוא עליהן תיגר. חרמות; או חסימות הדדיות זה לא הנושא שמטריד את הרשת החרדית שמזועזעת עד עמקי נשמתה מפרצת החומות. היבדלו מאיתנו או שתחזרו לכור מחצבתכן; כי אתן מביישות את הציבור החרדי ואת ההורים שלכם שגידלו אתכן והתפללו מול נרות השבת שתקימו בתים כשרים על אדני התורה, ומה הם קיבלו? הוללות ופריצות. תסתכלו היטב במראה ותבינו כי ירדתם עד למ”ט שערי טומאה ומכאן אתן רק יכולים לעלות למעלה. נסלח לכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.