נשיא איגוד לשכות המסחר לשר האוצר: אל תאפשר את כניסתה של אמזון לישראל

“אין לנו בישראל את היכולת לספוג פיטורים של מאות אלפי עובדים כפי שקרה כבר גם בארה”ב”

אסור להרשות את כניסתה של אמזון לישראל קודם שבוטלה אפליית המס וקוים העיקרון הבסיסי של שוויון בתחרות. להעמיד את המגזר הקמעונאי כולו היום בתנאי תחרות כפולה, גם מול אמזון וגם מול אפליית המס הבלתי הוגנת יהיה הרסני. אין לנו בישראל את היכולת לספוג פיטורים של מאות אלפי עובדים כפי שקרה כבר גם בארה”ב, אנגליה, צרפת ויפן.” כך עולה מפנייה דחופה ששיגר היום עו”ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, לשר האוצר משה כחלון.

“אכן, לא נכון להתנגד לתחרות הוגנת המורידה את המחיר לצרכן, וכולנו מכירים בכך; אבל זה איננו נכון לחלוטין במקרה של אמזון. גודלה העצום וכוח השיווק האדיר שלה בממדים גלובליים, וכן דרך פעולתה, הוכיחו שהיא מהווה סכנה אמיתית למגזר הקמעונאי וגם למגזר המייצר מוצרי צריכה לשוק המקומי.”

לין מתריע בפני שר האוצר כי “אי אפשר להתעלם מההשלכות על המגזר הקמעונאי כתוצאה מכניסתה של אמזון לפעילות בישראל. ומעבר לכך, אין מדובר רק על המגזר הקמעונאי. ככל שאמזון תגביר אספקת מוצרים ממקורות חוץ, היא גם תפגע ישירות בכל אלה המייצרים מוצרי צריכה לשוק המקומי, וזה עוד כמה מאות אלפי עובדים.” עוד הוסיף לין כי על פי ניתוח שנעשה במשרד האוצר עצמו, ענפי קמעונאות רבים ומגוונים נפגעים ישירות.

“אין אנו מבקשים למנוע מלאכותית את כניסתה של אמזון אלא להבטיח שיהיו תנאי תחרות הוגנים ושווים. ברור לחלוטין שכל עוד נמשכת אפליית המס כנגד המגזר העסקי בישראל, הווי אומר – מוצרים המיובאים ביבוא אישי פטורים מתשלום מע”מ בעוד שמוצרי צריכה בישראל חייבים במלוא תשלום המע”מ – לא יוכל המגזר העסקי בישראל לעמוד בתחרות שווה מול אמזון או ענקי מכירות מקוונות אחרים.”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.