נשיא המדינה מתערב: חוק הלאום ידיר חרדים וערבים

בצעד חריג, שיגר הבוקר נשיא המדינה מכתב לוועדה המשותפת לוועדת הכנסת ולוועדת החוקה, חוק ומשפט לדיון בנוגע להצעת חוק יסוד: ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי

בצעד חריג, שיגר הבוקר, שלישי, כ”ז בתמוז, 10 ביולי, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, מכתב לוועדה המשותפת לוועדת הכנסת ולוועדת החוקה, חוק ומשפט לדיון אשר תדון הבוקר בהצעת חוק יסוד: ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי (פ/1989/20) כהכנה לקריאה שניה ושלישית. המכתב נשלח אל ראש הממשלה, יו״ר הכנסת, יו״ר הוועדה וחבריה. במכתבו מביע הנשיא חשש כי סעיף 7(ב) של הנוסח הנוכחי הקובע כי: “המדינה רשאית לאפשר לקהילה, לרבות בני דת אחת או בני לאום אחד, לקיים התיישבות קהילתית נפרדת״, עלול לפגוע בעם היהודי, ביהודים ברחבי העולם ובמדינת ישראל.

ראש האופוזיציה, ח”כ יצחק (בוז’י) הרצוג, בתגובה לדבריו של נשיא המדינה על חוק הלאום: “כבוד נשיא המדינה מביע הבוקר בפנייתו לחכי״ם עמדה מוסרית, ערכית ועקרונית שחשוב לכבד להפנים וליישם. עוד לא מאוחר שהכנסת תתחשב בצרכי עם ישראל בארץ ובתפוצות ותיצמד אך ורק לעקרונות מגילת העצמאות, בכך שתשמור בקפדנות על אופיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית ושוויונית.”

יו״ר העבודה והמחנה הציוני, אבי גבאי, בטוויטר: מחזק את ידי הנשיא שלנו, רובי ריבלין. ממלכתי, ישר ולא שוכח את הערכים שעליהם הוקמה המדינה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.