“נשים חרדיות, תחשבו על הבנות שלכן”: טור נוקב בעקבות פרשת חני וינברגר

טובי, אשה חרדית מאלעד כותבת טור נוקב בעקבות פרשיית חני וינברגר

הרשת החברתית גועשת וסערת סביב סילוק בנותיה של הידוענית החרדית חני וינברגר, שעתרה לבית המשפט לאחר שבית הספר ‘בית יעקב’ הודיע לה שבנותיה לא יכולות לחזור לבית הספר בשל אורח חייה המתרני .הלב כואב ודומע עם הבנות התמימות שלא מבינות מדוע הן לא יכולות להצטרף לחברות ולהתחיל את שנת הלימודים כמו שאר החברות לכיתה.

הילדות הן קורבנות של האם. האם החליטה לשווק ליין חדש של איפור, לבריאות, בערים החרדיות יש מאפרות רבות שעושות כסף לא רע מאיפור מבלי לתחזק דף אינסטגרם של עשרות אלפי עוקבות שצריכות להתעדכן יום וליל על הנעשה מסלון ביתה של המאפרת המהוללת. העידכון היומי בחיי אושיות הרשת ,(בלי קשר לוינברגר) כולל הצצה פולשנית לתוך חייה של הידוענית תוך שהיא מציגה אורח חיים ראוותני, תוך ניקור עיניים לעשרות אלפי העוקבות שיכולות רק לדמיין על ארוחת ערב עמוסת בשרים ממטב השפים.

אבל זה לא כל כך אכפת לי. שיהיה להן לבריאות. מה שכן חורה לי: היא העובדה שאותם משפיעניות סוחפות אחת את השנייה ועושות תחרות מי מעלה תמונה יותר שובבית או פרוצה, שבה הן מצטלמות בשלל פוזות שנוגדות את ההלכה. זה לא חרדיות! אלו הנשים שהחליטו לרקוד על כל החתונות, לחיות בעולם החרדי ולקבל את הטבות המועדון: חיידרים סמינירים וכוליה, ומאידך להמשיך לחיות הוללות שנוגדים את כללי ההלכה.

אתן בכלל משערות לעצמכן כמה גברים אתם מחטיאות? זה מה שהקב”ה שרוצה? שתדגמנו בשלל פוזות. כואב לי על חני, אם בית יעקב לא יעצור את המגמה הזאת זה יעודד אלפי נשים חרדיות ללכת בעקבותיהן. החומה החרדית תתפורר ומעליהן תצעדנה אלפי נשים חרדיות שיקימו בית של הוללות לתפארת אנטיוכוס מלך יוון.

נשים יקרות, משפיעניות יקרות, תחשבו על הילדים החמודים שלכם, על הבנים, על הבנות, הם העתיד שלנו ואנחנו רוצים לגדל אותם ולראות מהם נחת. האם הייתם רוצים שהילדות שלכן ידגמנו באינסטגרם עד ביאת גואל צדק? התשובה היא ‘לא’. ומי שחושבת שכן מוזמנת לעזוב את החברה החרדית. מי שרוצה להמשיך בדרך הנלוזה הזאת, מוזמנת להירשם להקמת עיר הוליוודית חרדית. עיר של השקות בו יחיו כל נשות האינסטגרם, תקימו לכן מוסדות ואם אתן נהנות מזה, אז סבבה.

ומילה אחת לראשי הממסד החרדי, מנהלי המוסדות, אתם גם אשמים. אם נוצרה פה תעשייה של אלפי נשים חרדיות ששורצות ברשתות החברתיות זה פרי עמלכם, לו הייתם מקבלים אותם בחום ואהבה, תוך הבנה הדדית שהן יעמדו בכללי התקנון וכל זאת מבלי למרוט את עצביהם, הכל היה נראה אחת. צריך לקרב את הציבור המודרני ולא להרחיק אותו חלילה, אחרת יגדול פה דור שלא ידע את דרך ישראל סבא. שאו ברכה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.