“נשלול אזרחות של מי שיצטרף לדאע”ש”

בפתח ישיבת הממשלה התייחס רה”מ לנושאים שעל סדר היום, במרכזם: הר הבית, חוק הלאום והאזרח שחצה את הגבול לסוריה{רה”מ נתניהו}

“הבהרתי בשיחותיי עם מזכיר המדינה ג’ון קרי שאין ולא יהיה שום שינוי בסטטוס קוו. הר הבית יישאר וינוהל כפי שהוא מנוהל עכשיו. סדרי הביקורים של יהודים בהר הבית נשמרים, לא יהיה בהם שום שינוי, כך גם סידורי התפילה של המוסלמים”, כך פתח רה”מ נתניהו את דבריו בישיבת הממשלה היון.

נתניהו הוסיף: “לישראל יש עניין בהצבת מצלמות בכל חלקי הר הבית. ראשית, כדי להזים את הטענה שישראל משנה את הסטטוס קוו. שנית, כדי להראות מאין באמת באות הפרובוקציות וגם כדי לסכל אותן מבעוד מועד. שמעתי את התגובה החיובית של שר החוץ הירדני לדברים שאמרתי אמש. אני מקווה שזה יסייע להרגיע את הרוחות, לפחות בעניין הר הבית.”

בענין חוק הלאום אמר ראש הממשלה: “למען הסר ספק, אני מקדם את חוק הלאום בשותפות עם כל סיעות הקואליציה. אנחנו נעשה זאת בהתאם להסכם הקואליציוני שאומר: ‘יוקם צוות של כל סיעות הקואליציה שיגבש הסכמה לנוסח חוק הלאום’ – כך בדיוק נעשה, ואנחנו נעביר את החוק הזה.”

לסיום התייחס נתניהו לאזרח הערבי שחצה את הגבול לסוריה: “אנחנו נלחמים בדאעש, בג’בהת-אלנוסרה ובארגוני טרור אחרים כל הזמן. אמש עבר אזרח ישראלי את גבולנו ברמת הגולן, כדי להצטרף לשורות האויב בסוריה. אנחנו נפעל לשלול לו את האזרחות, כך נעשה בכל מקרה כזה. מי שמצטרף לשורות האויב כדי להילחם בישראל, לא יהיה אזרח ישראלי”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.