נתניהו אומר ‘לא’ לאובמה: “המבצע לא מסתיים אלא מתרחב” (וידאו)

הקבינט הביטחוני לא מתרגש מהטלפון של אובמה אמש לנתניהו, וגם לא מהוראת האו”ם ובאן קי מון על הפסקת אש מיידית. המבצע נמשך וכנראה גם מתרחב. כל הפרטים בכתבה

במסיבת עיתונאים בקריה שבתל אביב מכריז ראש הממשלה נתניהו על הרחבת המלחמה בחמאס, ובעצם אומר “לא” לנשיא ארה”ב אובמה.

צפו בדברי נתניהו, יעלון, והרמטכ”ל

באדיבות רשת

נתניהו אמר: “המבצע לא יפסק עד למיגור המנהרות, אין מלחמה צודקת מזו, אני מחזק את ידי חיילי צה”ל, ידענו שיהיו לנו ימים קשים צריך אורך רוח ונחישות מול ארגון טרור הרוצה להשמידנו, לא נסיים את המבצע ללא השמדת המנהרות, זהו תהליך ראשון של פירוז רצועת עזה”.

רה”מ אף מתח ביקורת קשה נגד המדינות שעזרו ועוזרות לחמאס: “במקום שהקהילה הבינלאומית תאפשר לבטון להיכנס לעזה. ומשמש למנהרות. הקהילה הבינלאומית חייבת לדרוש פירוז עזה”.

“עומד מולנו אוייב אכזר שמנצל את אזרחיו. אנו צריכים להיות ערוכים שזה יקח עוד זמן. כדי להגן על חיילינו אזרחינו”. ציין נתניהו בסיום נאומו.

“אין מלחמה צודקת מזו, שבנינו הגיבורים נלחמים בה, ואני מבקש לחזק את ידיהם של חיילי צה”ל שממשיכים גם בשעה זו לפעול בעוז רוח בתוך רצועת עזה נגד אויבינו”, אמר.

נתניהו אמר כי “ידענו שיהיו לנו ימים קשים. זהו יום קשה וכואב. צריך אורך רוח ונחישות כדי להמשיך במאבק נגד ארגון טרור רצחני ששואף להשמידנו. גם בשעה זו אנו ממשיכים בפעולה לפגיעה במנהרות הטרור, ולא נסיים את המבצע בלי לפגוע במנהרות שכל מטרתן הרג אזרחינו וילדינו. הצורך ביעד הזה התברר שוב היום.

“הפעולה נגד המנהרות היא צעד ראשון והכרחי בפירוז רצועת עזה. התהליך של מניעת ההתחמשות של ארגון טרור ופירוז הרצועה חייב להיות חלק מכל פתרון, והקהילה הבינלאומית צריכה לדרוש זאת בתוקף. במקום שהקהילה הבינ”ל תאפשר לכספים להכנס לרצועת עזה לידי החמאס לבטון ומלט כדי לשמש למנהרות ללא הגבלה, צריך להיות על כך פיקוח ושליטה. בעבר כשהעלינו את הדרישות הללו לא התייחסו לכך ברצינות, וזה חייב להשתנות. לא ייתכן שאזרחי המדינה יחיו תחת איום מוות של טילים וחדירה ממנהרות מוות – הרג מלמעלה והרג מלמטה.

“חמאס הפר את כל ההצעות להפסקות אש. עומד מולנו אויב אכזר. אמרתי ואני חוזר ואומר: אנחנו צריכים להיות ערוכים למערכה ממושכת. נמשיך לפעול בתקיפות ובשיקול דעת עד להשלמת משימתנו – להגן על אזרחינו, חיילינו וילדינו”.

שר הביטחון, משה בוגי יעלון, אמר: “לא נהסס להרחיב את פעילות צה”ל. צר לנו על כל אזרח ותשתית אזרחית שנפגעת, אבל אנחנו מגנים קודם כל על האזרחים שלנו ולא נתנצל על כך. ידעו תושבי עזה והעולם כי חמאס משתמש באנשיו כמגן אנושי ומקריב אותם, בעוד אנחנו מגנים על הילדים והאזרחים. לא נתפשר על ביטחון אזרחי ישראל: נמשיך להכות בחמאס גם בימים הבאים. אנחנו נכה בהם קשה ונמשיך עד שחמאס יבין שהמציאות הנוכחית הרסנית עבורו”.

הרמטכ”ל, רב-אלוף בני גנץ אמר באותה מסיבה: “מול מטרות המבצע, כפי שהוגדרו על ידי הדרג המדיני, צה”ל פעל בצורה רחבה, עמוקה וניכרת בעוצמת הפגיעה בחמאס. אנחנו מטפלים במערך מנהרות התקפיות שפרוס לאורך כל השטח. זו משימה מורכבת. צעד אחר צעד, ציר אחר ציר, היתקלות אחר היתקלות. המערכה הזו מתקדמת בצורה מצוינת, עד כה ההישגים הם הישגים רחבים. אנחנו נמשיך את הפעילות הזו ככל שיידרש, ובשעות אלו אנחנו מעצימים אותה, הרס רב מאוד קורה בתוך השטח, לא רק בגלל הפעילות שלנו, אלא מעצם מה שחמאס עושה בעצמו”.

ההחלטה על המשך הלחימה מגיעה לאחר שהערב נהרגו ארבעה בני אדם מפגיעת פצמ”ר במועצה האזורית אשכול ושישה נוספים נפצעו אנוש וקשה. חמאס לקח אחריות לירי הפצמ”ר.

יצויין כי לפני זמן קצר התרחש אירוע של ניסיון חדירה לשטח ישראל . כוחות של צה”ל חיסלו 5 מחבלים שהצליחו לחצות את הגדר דרך מנהרה סמוך לקיבוץ נחל עוז. במהלך ניהול האירוע, הונחו התושבים להסתגר בבתיהם. כוחות צה”ל ממשיכים בסריקות באזור. ככה”נ חלק מהמחבלים הצליחו לחזור חזרה לעזה דרך המנהרה שממנה יצאו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.