נתניהו בקונגרס: “אסתר חשפה מזימת המן, העם היהודי ניצב בפני השמדה”(וידאו)

ה”מ בנימין נתניהו נואם בשעה זו בקונגרס בארה”ב נגד ההסכם המתגבש של המעצמות ואיראן בנוגע לתוכנית הגרעין האיראנית. נתניהו התקבל במחיאות כפיים רמות כשנכנס לקונגרס. “המן זמם להשמיד את העם היהודי, אך אסתר חשפה והצילה את עם ישראל”. פספסתם את הנאום? שידור חוזר

רה”מ בנימין נתניהו נאם בקונגרס בארה”ב נגד ההסכם המתגבש של המעצמות ואיראן, נתניהו התקבל במחיאות כפיים רמות כשנכנס לקונגרס.

צפו בנאום המלא של רה”מ

“ידידיי, אני מודה לכם על האפשרות לדבר בפעם השלישית בפני גוף המחוקקים החשוב ביותר בעולם – הקונגרס”, אמר נתניהו בפתח דבריו וזכה למחיאות כפיים. “אני יודע שהנאום שלי שנוי במחלוקת וחלק חושבים שזה נאום פוליטי – זו לא הייתה הכוונה. אני רוצה להודות לכם על התמיכה הגדול בישראל, שנה אחר שנה, עשור אחר עשור… היחסים בין ישראל לארה”ב תמיד היו מעל הפוליטיקה ותמיד יישארו מעל הפוליטיקה”.

נתניהו ריכך את נשיא ארה”ב ברק אובמה ואמר שבשנים האחרונות הוא סייע רבות לארה”ב: “חלק מהדברים שהוא עשה – אי אפשר לספר. הוא סיפק לנו עזרה ברגעים קריטיים… אני מודה לנשיא אובמה על התמיכה שלו”.

נתניהו הודה לחברי הקונגרס על תמיכתם בישראל והדגיש את מימון מערכת “כיפת ברזל”: “תודה לך אמריקה על כל מה שעשית עבור ישראל”. לאחר מכן הוא החל להתייחס לנושא האיראני ואמר: “אני מרגיש מחויבות לדבר איתכם על התחמשות איראן בנשק גרעיני. אנחנו עם קדום. באלפי השנים האחרונות רבים ניסו להשמיד את העם היהודי. מחר בערב נקרא את מגילת אסתר ונקרא על המן הרשע שתכנן להשמיד את העם היהודי, אך יהודיה אמיצה בשם אסתר חשפה את המזימה והגנה על העם היהודי. המזימה נחשפה, עמנו ניצל.

“היום, העם היהודי ניצב בפני ניסיון השמדה נוסף על ידי אדם ממוצא פרסי – המנהיג העליון של איראן, אייתולה חמינאי, משתמש באנטישמיות קלאסית וטכנולוגיה מודרנית. הוא מצייץ בטוויטר שיש להשמיד את ישראל. הוא מצייץ באנגלית, למרות שאין באיראן אינטרנט חופשי. תקשיבו לחסן נסראללה שאומר – ‘אם כל היהודים יתאספו בישראל זה יחסוף לנו את הטירחה של רדיפתם ברחבי העולם’.

“אך המשטר האיראני הוא לא בעיה של היהודים כמו שהמשטר הנאצי לא היה בעיה רק של היהודים… איראן היא איום על שלום העולם כולו”.

נתניהו דיבר על פעולות הטרור של איראן בעולם ב-20 השנים האחרונות ועל המעורבות שלה בסכסוכים במזרח התיכון והגדלת השפעתה במדינות כמו עיראק, סוריה, תימן ולבנון.

“איראן עסוקה בפירוק האומות”, אמר נתניהו. “עלינו להתאחד ולהפסיק את מסע הכיבוש והטרור של איראן.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.