דרמה פוליטית • נתניהו הזמין את ליברמן: “דורש את תיק הביטחון”

ליברמן במקום הרצוג? ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח לפני זמן קצר עם יו”ר ישראל ביתנו והזמין אותו לפגישה ב-4 עיניים בלשכתו בשעה 16:00. הרצוג ימסור הצהרה בעוד כשעה. ליברמן דורש לקבל א תיק הביטחון, עונש מוות למחבלים, וכן עוד שורה של הטבות עבור העולים.

בדרך לממשלה? ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח לפני זמן קצר עם יו”ר ישראל ביתנו והזמין אותו לפגישה ב-4 עיניים בלשכתו בשעה 16:00, במקביל ימסור הרצוג הצהרה תקשורתית לעיתונאים בעוד כשעה.

 

ליברמן דורש לקבל את תיק הביטחון, עונש מוות למחבלים, וכן עוד שורה של הטבות עבור העולים.

על רקע המגעים עם הרצוג שלא הבשילו בשל התנגדות גורפת בתוך מפלגתו, נתניהו הזמין את ליברמן לפגישה דקות ספורות לאחר מסיבת העיתונאים שכינס ליברמן ובו הציב שורה של תנאים עבור הכניסה לקואליציה. “אנחנו לא פוסלים ומעולם לא פסלנו כניסה לממשלה בתנאים מסוימים”, הצהיר ליברמן. “אין פה עניין אישי וכל הסוגיות הפרסונליות לא רלוונטיות. אם נקבל מענה לסוגיות המרכזיות שדיברנו עליהן, יש על מה לדבר”.
ליברמן הבהיר במהלך מסיבת העיתונאים שלא יסובל הדלפות, “ראש הממשלה מכיר את הטלפונים שלי ואם יתקשרו ויעבירו מסר ישיר על בסיס כל מה ששמענו בתקשורת ולא רק הדלפות בעילום שם שבאות להלבין את כניסת מפלגת העבודה, אז יש על מה לדבר”.

“ברור לנו שלא נקבל 100% מהדרישות, אבל נדרוש לראות את התמהיל הסופי של מה שנקבל – ועל בסיס זה נקבל החלטה האם להיכנס לממשלה או לא”, הוסיף ליברמן.

“מאז ועד היום”, הבהיר ליברמן, “שמעתי הרבה פעמים בתקשורת שהועברו הצעות. אני קורא בתקשורת שהוצעו לנו תיקי הביטחון, הקליטה, חוק עונש מוות למחבלים – אבל למעשה לא שמענו שום דבר רשמי. יש הרבה מתווכים מטעם עצמם כולל כמעט כל שרי הליכוד ושרי הבית היהודי. אבל אם זה נכון שזה מה שהציעו לנו, זו הצעה מכובדת ויש על מה לדבר”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.