“נתניהו היה הראשון לזהות את משבר הדיור, לפיד נכשל בתפקידו”

בליכוד נערכים לפרסום דו”ח המבקר על משבר הדיור ■ פרופ’ אבי שמחון, יועץ לליכוד: “רה”מ זיהה המשבר מוקדם מאוד” ■ שר התחבורה ישראל כץ אמר דברים דומים – והאשים את יאיר לפיד במשבר ■ בתקופת נתניהו כרה”מ זינקו מחירי הדירות ב-69%, השכר עלה ב-9.5%

בליכוד נערכים לפרסום דוח מבקר המדינה על משבר הדיור היום ב-18:00 ונראה שהמסר אותו הם מעוניינים להעביר לציבור הוא שרה”מ בנימין נתניהו היה הראשון בישראל לזהות את המשבר המתפתח.

פרופ’ אבי שמחון, יועץ לליכוד ובעבר יועצו של יובל שטייניץ כשזה כיהן כשר אוצר, אמר הבוקר (ד’) לגלי צה”ל כי נתניהו “היה הראשון לזהות” את המשבר. הוא הוסיף ש”ברור שהיה כשל מתמשך ארוך שנים בנושא הדיור. האם ראש הממשלה זיהה אותו? כן, הוא זיהה אותו מוקדם מאוד. האם נעשה מספיק על מנת לפתור את הבעיה? כנראה שלא”.

גם שר התחבורה ישראל כץ אמר דברים דומים הבוקר בתוכניתו של ניסים משעל ברדיו 103FM. לדברי כץ, “קראתי את הדוח. המבקר התייחס גם לממשלת אולמרט שלא קראה נכון את התהליך ובגלל זה הייתה פריצת מחירים קדימה… נתניהו זיהה את המשבר, נקט צעדים והחלטות אבל הן לא עזרו ולא הצליחו למנוע את עליית המחירים. בממשלה האחרונה, שהמבקר לא מתייחס אליה, יאיר לפיד קיבל 19 מנדטים ואת תפקיד שר האוצר ואת יו”ר קבינט הדיור ונכשל בפתרון הבעיה”.

בתקופתו של נתניהו כראש ממשלה ממרץ 2009 עד היום זינקו מחירי הדירות בישראל ב-69% (בהתבסס על מדד מחירי דירות בבעלות של הלמ”ס). השכר הממוצע באותה תקופה עלה ב-9.5% בלבד (עלייה זו כוללת כמובן את המגזר הציבורי, בנקים וחברות נוספות בהן מאוגדים עובדים בוועדים חזקים ונהנים מ”טייס אוטומטי” שנתי של העלאות שכר).

לפיד מסר בתגובה לדוח המבקר: “עכשיו זו כבר לא טענה של מפלגה אחת נגד מפלגה אחרת, זה דוח רשמי של מבקר המדינה שנותן גיבוי לכל הטענות שלנו – משבר הדיור בישראל הוא תוצאה ישירה של ההזנחה של נתניהו והליכוד. שנים של סחבת, חוסר מעש, חסמים ושחיתות, גרמו למחירי הדיור לעלות באופן שערורייתי.

“בשנה ושמונה חודשים ‘יש עתיד’ עשתה יותר בכדי לבלום את משבר הדיור מאשר כל מפלגה אחרת: הוקם קבינט דיור חוצה משרדים, גובשה תכנית לאומית מקיפה לפתרון המשבר, הועברו 4.5 מיליארד שקל להסרת חסמים בירוקרטיים, קידום פינוי מחנות צה”ל ועוד”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.