נתניהו הלם בבנט: אתה לא יכול לצאת החוצה לרחוב

מליאת הכנסת קיימה דיון סוער בהשתתפות ראש הממשלה על פי בקשתם של 40 חברי כנסת בנושא “העלייה במקרי הטרור החקלאי ברחבי ישראל ובמיוחד בצפון הארץ, וגביית דמי חסות מבעלי העסקים ברחבי ישראל”. הכנסת תמכה על חודו של קול בבנט. צפו

מליאת הכנסת קיימה דיון סוער בהשתתפות ראש הממשלה על פי בקשתם של 40 חברי כנסת בנושא “העלייה במקרי הטרור החקלאי ברחבי ישראל ובמיוחד בצפון הארץ, וגביית דמי חסות מבעלי העסקים ברחבי ישראל”.

ראש הממשלה נפתלי בנט נכח במהלך כל הדיון ולאחר מיכן עלה להגיב לחברי הכנסת: “בשנה הזו אנחנו חילצנו את ישראל מהזנחה עמוקה, תיקנו תקלות גדולות ואני מרגיש חובה לדווח לכם על הדברים העיקריים: לפני שנה אירע אסון כבד שנבע מהפקרות בלתי רגילה – סגן השר כהנא – לקח אחריות כדי לתקן. לפני שנה וחצי עמדתי פה ודיברתי על האבטלה הגדולה ביותר ולקחנו אחריות ותיקנו. דיברנו על כך שיש מאות אלפי מובטלים, ואת שני גלי הקורונה צלחנו ללא יום אחד של סגר. יש דרך אחרת וזה נקרא ניהול, מה שלא היה פה במשך כמה שנים.


ראש הממשלה הקודם הוא ששחרר את מנהיג החמאס יחיא סינואר. בשונה ממדיניות ההכלה של הממשלה הקודמת – 13 אלף טילים מבלי לעשות כלום – אנחנו על בלון ראשון מפציצים. בישובי הדרום עברו כעת את 11 החודשים השקטים ביותר. הותרתם לנו גירעון היסטורי כי פיזרתם כסף, אנחנו לקחנו אחריות. לא העברתם תקציב, שמעתם על מדינה בלי תקציב? אין מכולת בלי תקציב. העברנו תקציב והורדנו את הגירעון.

מסתבר שכמה שבועות לפני כניסתי לתפקיד התחייב קודמי לאמריקאים להקמת קונסוליה בפרבר הירושלמי אבו דיס, אנו נמשיך לתקן תוך עבודה לאומית וממלכתית. את הרכבת התחתית בתל אביב מרחתם ואנו תקצבנו. היה צריך במשך שנים להעלות את גיל הפרישה לנשים אבל זה לא פופולארי ואנחנו עשינו את זה, בניגוד אליכם שפיזרתם כסף ממסוקים.

אנו הורדנו גירעון ואבטלה, הזנקנו צניחה, הבאנו שקט לעוטף עזה, אנו מטפלים בנגב, תיקנו את הנזק עם הקונסוליה בפרבר הירושלמי. לא עשיתם כלום, רק נאומים ומילים. נאומים לא עוצרים צנטריפוגות. במקום תקציב להתעצמות העדפתם עוד בחירות ועוד בחירות ואילו חזון הממשלה – צמיחה, עבודה ופרנסה. החזון שלכם זה בחירות ועוד בחירות.

ביחס למנסור עבאס, לא הכרתי אותו, אני לא פוגש אותו בהסתר, בניגוד לביבי ויריב לוין שהחליפו איתו טיוטות. גיליתי מנהיג של הציבור הערבי שמנסה דרך אחרת, אני לא יודע אם הוא יצליח, ימים יגידו. כמה ימים לפני הבחירות תמורת איזו הצבעה של מנסור הייתה עסקה להקים לציבור הערבי ועדה מיוחדת. נפגשתי איתו באותם ימים, לשמוע מה הוא אומר, והחזון שלו היה לראות איך אנחנו כאזרחים במדינת ישראל יכולים להסתדר – חזון של שיתוף פעולה במקום צרחות וקללות. רציתי דרך אחרת ואנחנו מנסים, לשפר את החינוך, להסדיר את הנגב, אני לא מתנצל על זה, אני גאה בזה. זה טוב להם וטוב לנו. מי שצריך להתנצל זה מי שעשרים שנה לא עשה כלום.

יש קואליציה נגדנו, קואליציית איימן עודה, בן גביר וביבי. קואליציה שהפילה את חוק ממדים ללימודים. אתם הפלתם את זה אתם לא מתביישים? כרתתם ברית עם טיבי ואיימן עודה. זו אותה קואליציה שחברה לפני עשרה חודשים להפיל את חוק האזרחות ושמוכנה לפגוע בחיילי צה”ל. אני שואל את אזרחי ישראל – האם בוחרים בממשלה קשה, לא פשוטה בין חברים שלא מסכימים על הכול, אבל עובדים יחד. שכחתם את המילה ביחד? האם אתם בוחרים בממשלת צמיחה ורצון טוב, או בקואליציה החדשה – של ביבי, טיבי ובן גביר. אתם מנסים לפרק ממשלה טובה. זו הבחירה, קואליציית הכאוס והבחירות או קואליציית הרצון הטוב”.

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו עלה לדוכן מיד אחרי ראש הממשלה והגיב: “כולנו רואים את שילהוב היצרים של מבקשי נפשנו. את הקריאות ״בדם ובאש את היהודים נגרש״. את החולצות עם הדפסי הרובים. את דגלי אש״ף בשער יפו בירושלים, בממילא בירושלים, במרכז לוד, בלב עכו. כולנו ראינו גם את תהלוכת הענק של הנכבה באוניברסיטת תל אביב, בלב תל אביב. ונערה אחת, צעירה, אמיצה, צריכה להיות אמיצה כדי להניף את דגל ישראל. היום צריך אומץ כדי להניף את דגל ישראל, זה מה שקורה עכשיו במדינת ישראל. זה מה שקורה היום במדינת ישראל. טירוף מערכות מוחלט.

צבר האירועים המבישים הללו איננו מקרי, הוא נובע מהחולשה התהומית של ממשלת ההונאה והכניעה. האויבים שלנו פתאום אינם מפחדים, הם מרגישים את החולשה, את האפסות שלכם, ולא רק הם. כל אזרחי ישראל מרגישים את הרפיסות של הממשלה, את הרפיון שלה, את ההפקרות שלה.

נפתלי בנט, אתה יכול להמשיך לשוחח עם ראש הממשלה הרזרבי, אבל כשאתה הקמת את ממשלת ההונאה שלך, שתיזכר ולא לטובה, אתה אמרת: ״אנחנו עושים פה ניסוי״. אז אני אומר לך נפתלי – חיים של מדינה הם לא ניסוי, חיים של אנשים הם לא ניסוי. כולם יודעים שהניסוי הזה לא הצליח, שהוא נכשל כישלון מוחלט. אתם מהמרים על החיים של כולנו וכולנו משלמים את המחיר. וכמו מהמרים אובססיביים אתם לא יודעים מתי להפסיק. בנט, כל אלה שמסביבך רואים זאת. הם קופצים מסיפון הטיטאניק, או נדחפים מהסיפון.

מי ששולט שליטה מוחלטת בממשלה הזאת היא מועצת השורא. כבר הספקתם להבטיח לרע״מ 50 מיליארד שקל אבל התיאבון שלה לא פוסק. הם רוצים עוד ומקבלים עוד. רע״מ דרשה הרחבה דרמטית של הבנייה הבלתי חוקית בנגב וקיבלה. מה עוד הם קיבלו מכם? אי אפשר לדעת כי אין לכם שום קווים אדומים. כשברע״מ אומרים להרים ידיים, אתם מרימים ידיים. כשברע״מ אומרים להרים ידיים אתם מרימים ידיים בהר הבית, ומרימים ידיים גם מול הטרור ומרימים ידיים גם על שוטרים. ושוב, בנט, זה בדיוק ההפך ממה שהבטחת לפני שנתיים כשאמרת: ״אני קובע, ממשלה ישראלית שתלויה בקולות המפלגה הערבית המשותפת מסכנת באופן ממשי ומיידי את חיי אזרחי ישראל וחיילי צה״ל. שנאת נתניהו העבירה אותם על דעתם״.

בנט, פילסת את דרכך לכיסא ראש הממשלה בהונאה שלא הייתה כדוגמתה בשום דמוקרטיה. אף אחד לא מאמין למילה אחת שאתה אומר. הבאת 4300 מתים כשיש חיסונים. אתה מדבר על כלכלה? יש אינפלציה מטורפת, זינוק של מחירים בשנה אחת. 50 מיליארד שקל הבאתם למנסור עבאס, 50 מיליון שקל למעון הפרטי שלך ברעננה – את האזרחים שכחת.

דווקא את מי שנותרו נאמנים להבטחות שלכם לבוחרי הימין, דווקא אותם אתם מכנים ״פורשים״. אל מול המציאות השקרית שאתם מנסים להנדס, צריך להצדיע למי שאתם מכנים שלא בצדק כ״פורשים״. להצדיע לעמיחי שיקלי, להצדיע לעידית סילמן. בנט שאל אותה היום אם היא לא מובכת? אתה, בנט, אתה לא מובך? אתה לא יכול לצאת החוצה לרחוב כי כולם רואים את הבושה בממשלת ההונאה שהקמת.

ממשלת החולשה וההונאה סיימה את דרכה. ממשלה שתלויה במי ששוללים את קיום מדינת היהודים, ממשלה כזאת לא תשרוד אנחנו צריכים ממשלה לאומית חזקה ויציבה שתחזיר את השקט והביטחון לאזרחינו.

60 חברי כנסת תמכו בהודעת ראש הממשלה לעומת 59 שהתנגדו ולפיכך עמדת ראש הממשלה התקבלה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.