נתניהו ויעלון בגבול הצפון: “איראן מנסה לפתוח כאן חזית חדשה”

על רקע האירועים בצפון, ומערכת הבחירות המתקרבת, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקר היום (רביעי) יחד עם שר הביטחון משה יעלון בחטיבת החרמון.

על רקע האירועים בצפון, ומערכת הבחירות המתקרבת, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקר היום (רביעי) יחד עם שר הביטחון משה יעלון בחטיבת החרמון.

מסגן הרמטכ”ל אלוף יאיר גולן, העניקו סקירה ביטחונית לאלוף פיקוד צפון אלוף אביב כוכב.

ראש הממשלה אמר לחיילים במוצב: “באתי לכאן עם שר הביטחון ועם מפקדי צה”ל, כדי לראות את ההיערכות של צה”ל אל מול האיומים המתפתחים ברמת הגולן. מזה זמן איראן מנסה לפתוח כאן חזית חדשה, זה בנוסף לחזיתות שהיא פתחה נגדנו כבר בדרום לבנון וברצועת עזה”.

“במקום שהגורמים המובילים בקהילה הבינלאומית ידרשו מאיראן לחדול מהטרור שהיא מפעילה באזור ובעולם כולו, הם רצים אל הסכם שיאפשר לאיראן להתחמש בנשק גרעיני. העסקה הזאת שמתגבשת עם איראן היא עסקה מסוכנת מאוד, מסוכנת לישראל, מסוכנת לאזור, מסוכנת לעולם כולו – ואנחנו נתנגד לה בתוקף”.

נתניהו התייחס להוצאת הטייס הירדני להורג על ידי דאע”ש, “במדינה האיסלאמית של דאעש שורפים אנשים חיים, במדינה האיסלאמית של איראן תולים אותם בכיכר העיר. אלה גם אלה מונעים מאיסלאם קיצוני, שהאכזריות שלו איננה יודעת גבולות – אבל הסכנה הגדולה ביותר לאנושות תהיה אם הקיצוניות הזאת תגובה בנשק גרעיני”.

שר הביטחון, משה יעלון, אמר “באנו לראות כאן את השלכות המציאות הביטחונית. איראן מנסה – לא מהיום, אבל לאחרונה ביתר שאת – לפתוח חזית מולנו ברמת הגולן. איראן מעורבת כאן בבניית תשתיות, בתקיפת תשתיות טרור, בביצוע פעילות חבלנית ברמת הגולן. זו איראן”.

“זו איראן, ששולחת זרועות לאפגניסטן ולעיראק, ללבנון ולסוריה, לאחרונה לתימן ולמקומות אחרים. ובכל מקום שהיא מעורבת אין יציבות. זו איראן, שיש מי שמנסה כעת להגיע איתה לאיזשהו הסכם רע בנושא הגרעין, תוך התעלמות מהפעילות הזו שהיא לא חותרת רק נגד אינטרסים ישראליים, היא חותרת נגד אינטרסים של משטרים ערביים מתונים באזור, ונגד אינטרסים מערביים. צה”ל כאן ערוך, דרוך, מוכן לכל התפתחות, ואני קורא לעם ישראל להגיע לכאן ולגלוש”.

צילום: פלאש 90

. . . .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.