נתניהו: “חמי פתח סניף של נובהרדוק בבני ברק”

באוהל יזכור ביד ושם נערך מעמד קריאת קורבנות השואה – “לכל איש יש שם”. נתניהו הקדיש את את נאומו לספר על חמיו שעלה ב-1933 לישראל, פתח סניף של נוהברדוק בבני ברק, והותיר משפחה שלימה באירופה שנכחדה בשואה.

באוהל יזכור ביד ושם נערך מעמד קריאת קורבנות השואה – “לכל איש יש שם”. בשעה 11:00 במעמד השתתפו ראש הממשלה ונשיא המדינה.
ראש הממשלה הקדיש את נאומו לחמיו, שמואל בן ארצי ז”ל,”חמי עלה ארצה בגיל 18, ב-1933. הוא עזב את עיירתו בילגוריי בפולין. אביו, אפשר לומר, רדף אחריו עד תחנת הרכבת בוורשה, ניסה לשכנעו להישאר בפולין. שמואל התעקש, הוא היה חדור באהבת ציון, הוא גם היה שליח של ישיבת המוסר נובהרדוק, והוא פתח סניף שלה בבני-ברק”. סיפר ראש הממשלה.

“הוא היה חוקר תנ”ך מופלא והיה חבר בחוג התנ”ך הראשון שהקים רה”מ דוד בן-גוריון”, תיאר ראש הממשלה.

נתניהו המשיך וסיפר על קורות חייו של חמיו, “שמואל היה סופר ומשורר, הוא זכה בפרס ק.צטניק לספרות השואה, בין השאר על שיריו המטלטלים שהוא כתב במהלך שנות המלחמה, כשבהדרגה הפנים שהוא לא יראה את כל משפחתו, איש ממשפחתו. הייתה לו נפש רכה וטהורה והוא מעולם לא התאושש באמת, וכל חייו, גם על ערש דווי, ממש זמן קצר לפני שנפטר, כשהיה מזכיר את שמה של אחותו התאומה, יהודית, שנספתה בשואה, אחותו היפהפייה, גרונו היה נחנק, דמעות היו זולגות מעיניו, והוא לא יכול היה להוסיף לדבר”.

“בצוואתו הוא ביקש מאיתנו שנכתוב על המצבה שלו “שריד למשפחתו שנספתה בשואה”. הוא ביקש שנוסיף את שמות בני משפחתו הקרובה על הקבר, וכך עשינו”. סיכם נתניהו.

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לכבוד ראש הממשלה בניימין נתניהו
    תפנה לרבנים הראשיים שיתקנו איזה תקנון שינציח את השואה לדורות כמו שהינציחו בחגים את פורים פסח וכל מתי שציערו את היהודים עשו מיזה חג לדורות כך גם היום כי נראה לי שזה מתחיל להשכח השואה כמו שהמת מישתכח מהלב אז אנא מימך לפנות לרבנים שיתקנו איזה הגדה או מגילה או או איזה חג או ארוע שינציח את כל השואות שפגעו ביהודים בכל מקום ובמיוחד בארופה . תודה

    HAIM |
    הגב