נתניהו לחמאס: מבצע צבאי בעזה ייתכן גם בתקופת בחירות

בישיבת הממשלה אמר נתניהו: “שמעתי אנשים מכיוון עזה אומרים שכיוון שאנחנו בתוך מערכת בחירות, מבצע רב היקף איננו בא בחשבון. אני מציע לחמאס – אל תבנו על זה”

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס היום (א’) למתיחות מול חמאס בגבול עזה ולנסיונות להביא לרגיעה.
“בימים האחרונים אנחנו רואים התגרויות והרמת ראש מכיוון רצועת עזה. הדבר הזה נעשה על ידי סוררים, אבל זה לא פוטר את החמאס. החמאס אחראי לכל מה שיוצא מרצועת עזה, ואנחנו מגיבים בהתאם, בתקיפות של מטוסי חיל האוויר נגד מטרות חמאס”, אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.
הוא גם הוסיף איום כלפי ארגון הטרור. “שמעתי אנשים מכיוון עזה אומרים שכיוון שאנחנו בתוך מערכת בחירות, מבצע רב היקף איננו בא בחשבון. אני מציע לחמאס – אל תבנו על זה. אנחנו נעשה כל מה שנדרש כדי להחזיר את הביטחון ואת השקט לעוטף עזה ולדרום בכלל”.
ראש הממשלה ציין את שורת הביקורים המדיניים המשמעותיים הצפויה בקרוב. “בסוף השבוע הבא יבוא הנה מזכיר המדינה מייק פומפאו לביקור חשוב במדינת ישראל. בתחילת החודש הבא יבוא הנה נשיא ברזיל ז’איר בולסונארו לביקור פורץ דרך בישראל, בעקבות הביקור שלי בברזיל. ברזיל היא מעצמה, אנחנו פותחים כאן נתיבי סחר שיביאו לתעסוקה של ישראלים רבים וגם יעשירו את מדינת ישראל – מדינית וכלכלית”.
“מחר אני אארח את הסנאטור החשוב לינדזי גרהאם, ידיד ישראל ענק, שהיה עד לאחרונה יו”ר ועדת המשנה להקצבות הסנאט, תפקיד קריטי בסנאט האמריקני, ועכשיו הוא יו”ר ועדת המשפט. אני אעלה איתו יחד לרמת הגולן כהמשך לאותם מאמצים שאנחנו עושים לכך שארה”ב, יחד עם מדינות אחרות, יכירו בריבונות הישראלית ובאחיזה הישראלית ברמת הגולן”, הוסיף ראש הממשלה.
הוא אמר עוד, “אני רוצה להבהיר נקודה שכנראה לא ברורה לאנשים בציבוריות הישראלית, קצת מבולבלים. ישראל היא מדינה יהודית, דמוקרטית. פירוש הדבר שהיא מדינת הלאום של העם היהודי ושלו בלבד. היא כמובן מכבדת את זכויות הפרט של כל אזרחיה – יהודים ולא יהודים כאחד, אבל היא מדינת הלאום, לא של כל אזרחיה, אלא רק של העם היהודי. לעמים אחרים, ללאומים אחרים ולמיעוטים אחרים – יש ייצוג לאומי במדינות אחרות. הייצוג הלאומי של העם היהודי הוא במדינת ישראל. ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי ושלו בלבד”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.