לפיד לא ייכנס לקואליציה על חשבון החרדים

לאחר ישיבת הממשלה השבועית, כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו את פורום ראשי סיעות הקואליציה והתחייב בפניהם כי הקואליציה תישאר בהרכבה הנוכחי. למעשה, נתניהו לא התחייב כי לא יצרף עוד מפלגות לקואליציה, אך הדבר לא יהיה על החשבון של אחת המפלגות המרכיבות כיום את הקואליציה. כך דיווח הערב עמית סגל במהדורה המרכזית בחדשות 2 {מסר מרגיע}

לאחר ישיבת הממשלה השבועית, כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו את פורום ראשי סיעות הקואליציה והתחייב בפניהם כי הקואליציה תישאר בהרכבה הנוכחי. למעשה, נתניהו לא התחייב כי לא יצרף עוד מפלגות לקואליציה, אך הדבר לא יהיה על החשבון של אחת המפלגות המרכיבות כיום את הקואליציה. כך דיווח הערב עמית סגל במהדורה המרכזית בחדשות 2.

המשמעות היא כי צירופה של יש עתיד בראשות יאיר לפיד לקואליציה הנוכחית לא תצא לפועל בעקבות התנגדותו החריפה של שר הבריאות יעקב ליצמן לשבת עם לפיד באותה ממשלה. כך שלפחות אחת מהאופציות להרחבת הקואליציה הצרה בת השישים ואחת חברי כנסת ירדה מעל סדר היום.

אפשרות נוספת שנדחקת כעת, היא האפשרות להקמת ממשלת אחדות עם המחנה הציוני. רבים השתעשעו ברעיון כי הרצוג יעשה את דרכו לעבר ממשלת נתניהו מיד לאחר אישור תקציב המדינה, אך כעת נראה כי מדובר בחלום ההולך ומתרחק וזאת בשל סירובו של הרצוג לשבת בקואליציה יחד עם הבית היהודי של נפתלי בנט.

יצויין כי אתמול טען ח”כ איתן ברושי מהמחנה הציוני כי על המפלגה להצטרף לקואליציה. לטענתו, יש עוד חברי כנסת רבים הסבורים כמוהו אך הם מפחדים להעניק ביטוי פומבי לדעותיהם. הרצוג עצמו צייץ אתמול בחשבון הטוויטר שלו כי “את ממשלת נתניהו צריך להפיל. לא להציל”.

הדברים מצטרפים לדיווח בשבוע האחרון בערוץ הכנסת ולפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר למקורביו בסיפוק רב לאחר אישור תקציב המדינה בסוף השבוע האחרון כי כעת הקואליציה חזקה מתמיד, וכי אין בדעתו לצרף את יצחק הרצוג לממשלתו הרביעית.

לאחר שלילת האפשרות לצרף לקואליציה את יש עתיד או את המחנה הציוני נשאר ראש הממשלה נתניהו עם אופציה אחת למקרה וירצה להרחיב את ממשלתו והיא בעזרת צירופה של ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן לקואליציה, אם כי חייבים לציין כי מדובר באפשרות רחוקה למדי. עד כמה יצליח נתניהו לשרוד עם קואליציה צרה? בינתיים אין כל גורם המאיים על שלימות הקואליציה, לה סיכוי לא רע לשרוד את השנים הקרובות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.