נתניהו לקרי: ” אני פסימי – הפלסטינים לא מחויבים לשלום”

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הערב במסיבת עיתונאים משותפת עם  ג’ון קרי, כי גוברים הספקות בקרב הישראלים לגבי רצונם של הפלסטינים בשלום. עוד אמר ראש הממשלה כי “אין פלא לאור החגיגות של שחרור הרוצחים שיש עלייה בטרור נגד ישראל”.

 “אני יודע שאתה מחויב לשלום ושאני מחויב לשלום”, אמר נתניהו לקרי בתחילת הצהרתם המשותפת. “אך לצערי בעקבות התנהלותם והתבטאויותיהם של הפלסטינים, יש ספק גדול בישראל לכך שהם באמת מחויבים לשלום”.

 “לפני מספר ימים יו”ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן קיבל את פניהם בנשיקות וחיבוקים של המחבלים ששוחררו”, הוסיף נתניהו. “הוא קיבל אותם כגיבורים. איך הוא יכול לומר שהוא מתנגד לטרור בשעה שהוא מחבק את אלה שתומכים בטרור וקורא להם גיבורים? הוא לא יכול לעמוד יחד עם הטרוריסטים ולהתנגד לטרור במקביל”.

לדברי ראש הממשלה, ההסתה ברחוב הפלסטיני גוברת “מה הצעירים הפלסטינים חושבים כשמנהיגם מחבק מחבלים?”, תהה נתניהו. “מה הצעיר הפלסטיני צריך לחשוב על העתיד כשהוא רואה זאת? מה הוא חושב שצריך לעשות?”.

מזכיר המדינה קרי אמר לאחר מכן כי “הזמן בו המנהיגים יצטרכו לקבל החלטות קשות מתקרב, ייתכן שאנחנו כבר נמצאים בו”.

“השיחות על הסכם המסגרת נערכות על בסיס טענותיהם של שני הצדדים שהונחו על השולחן”, ציין קרי,  “בהמשך יצטרכו שני המנהיגים לקבל החלטות קשות כדי להוכיח שהשלום הוא לא רק אפשרות אלא גם מעשים. יש לנו עבודה קשה אבל מאמין שנגיע לשם”.

“הסכמה על המסגרת תוביל לפריצת דרך”, הדגיש קרי. “היא תוביל לכך שהצדדים יידעו לאן הם הולכים ומה יהיה הכיוון של ההסכם הסופי. השיחות עוסקות בגבולות, בהסדרי הביטחון, בסוגיית הפליטים וירושלים ובסוף הסכסוך אחת ולתמיד”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.