נתניהו מבטיח: “נהיה הראשונים לצאת מהקורונה”

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב לגל החיסונים ואמר כי ישראל תהיה הראשונה לצאת מהקורונה

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב לגל החיסונים ואמר כי ישראל תהיה הראשונה לצאת מהקורונה: ״אנחנו מתחילים את השבוע עם בשורה ענקית.”, אמר נתניהו “אני שוחחתי בסוף השבוע עם ראשי החברות שמספקות לנו את החיסונים ואמרתי להם שהיעד שלנו עד סוף השבוע הקרוב הוא להגיע ל150,000 חיסונים ביום. זה דבר פנטסטי, אבל סדר גודל כזה זה שיא עולמי. ביקשתי מהם שידביקו את קצב האספקה של החיסונים לקצב ההזרקה, והם אמרו לי שהם חושבים שהם יכולים לעשות זאת.”

נתניהו הבטיח כי “תוך 30 יום מהגעה לקצב הזה אנחנו נחסן 4.5 מיליון אזרחים. כיוון שכל אחד צריך שתי זריקות, אחרי חודש אחד נחסן 2.25 מיליון אזרחים בישראל. אין דבר כזה בעולם.

לדבריו, “זה השלב הקריטי, השלב הראשון, כי פה נמצאת כל האוכלוסיה בסיכון, כל הצוותים הרפואיים, כל האנשים מעל גיל 60. בשכבה הזאת נמצאים 95% מהתמותה. ברגע שגמרנו את השלב הזה – תוך 30 יום אנחנו יכולים לצאת מהקורונה, לפתוח את הכלכלה ולעשות דברים שאף מדינה לא יכולה לעשות.

הוא הוסיף: “אחר כך יבואו עוד 4.5 מיליון ועוד 4.5 מיליון אבל זה השלב הקריטי ואנחנו יכולים להשיג אותו. בשורה ענקית. אבל בקשה – אנחנו הולכים למבצע חיסונים ענק שאין כדוגמתו בעולם ואני מבקש מכם תוך כדי זה לעשות את הסגר הקצר והמהודק. שני הדברים יחד מוציאים אותנו מהקורונה ראשונים בעולם. שבוע טוב״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.