נתניהו: “ממשלת אחדות זה עניין ביטחוני”

“אנחנו צריכים להחליט החלטות קשות שמחייבות ממשלה עם כתפיים רחבות”

על רקע הסחבת הפוליטית ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום בפתח ישיבת הממשלה ואמר “ראשית אני רוצה לברך את כל הסטודנטיות והסטודנטים בשנת לימודים מוצלחת. זה כולל גם את בני אבנר שמתחיל לימודי ארכיאולוגיה בירושלים. חרף ניסיוני לכוון אותו להיות חוקר תנ”ך, הוא החליט לפחות בשלב הזה ללכת בנתיב הזה. אני מאחל לכל הסטודנטים והסטודנטיות שילכו בנתיב שלהם, ירחיבו דעת, גם למען עצמם וגם למען המדינה שלנו, ולמען האנושות”.

נתניהו דיבר על המצב בעולם ואמר “אנחנו רואים מה מתרחש במזרח התיכון. המזרח התיכון שוב עובר טלטלה – לבנון סוערת, עיראק סוערת, סוריה סוערת, ואיראן שועטת בכל המרחבים הללו. אנחנו יודעים שהכוח ששירת אותנו עד עכשיו חייב להתעצם בהמשך, אל מול כל התופעות הללו. זה מחייב החלטות קשות מאוד. מה שנאמר על ידי ועל ידי הרמטכ”ל, זה לא ספין, זה שיקוף של המציאות, של אתגרי ההווה ואתגרי העתיד הקרוב”.

ראש הממשלה הוסיף “אנחנו צריכים להחליט החלטות קשות שמחייבות ממשלה עם כתפיים רחבות, לכן החשיבות ביצירת ממשלת אחדות לאומית רחבה. זו לא שאלה פוליטית, זו שאלה לאומית ושאלה ביטחונית ראשונה במעלה. אני מקווה שנוכל לקדם את היעד הזה בימים הקרובים. זו הייתה מטרתי מיד אחרי הבחירות, וזו נשארה המטרה שלנו. זה מה שמדינת ישראל זקוקה לו בעת הזאת”.

נתניהו סיים “היא זקוקה לעוד כמה דברים והיא מקבלת אותם, למשל פתיחת משרד אוקראיני בירושלים. אנחנו שומעים הרבה על אוקראינה בזמן האחרון. זו התקדמות אחת. יש גם התקדמות שנייה בתחום המדע.”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.