נתניהו מתנצל: “דברי לוטן לא היו צריכים להיאמר”

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לסערה סביב הנזיפה של הממונה על הנעדרים עם משפחת מנגיסטו וזימן את המשפחה לפגישה – נתניהו ולוטן התנצלו על הדברים

סערה ציבורית סביב דבריו הנוקבים חסרי הרגש שהשמיע ליאור לוטן, הממונה מטעם ראש הממשלה על השבת הנעדרים והשבויים, בעקבות חשיפת השיחה בינו לבין משפחת מנגיסטו שנערכה זמן קצר לפני הסרת צו איסור הפרסום. לוטן הביע התנצלות על הדברים שהתפרשו כאיום והבטיח כי ימשיך “לפעול למען החזרת הנעדרים”.

בערוץ 10 נחשפה השיחה בין לוטן לבין משפחתו של אברה מנגיסטו, שנעדר שעבר לעזה. לוטן נשמע כשהוא נוזף במשפחה על כך שדרשה מנתניהו הבהרות: “מה שקרה פה עם ראש הממשלה זה חמור מאוד, אני לא יודע אם אני רוצה לענות לכם את התשובות. תלכו למי שאתם רוצים”.

ShowImage

לוטן הוסיף כי “מי שהעמיס על אברה את הסיפור בין העדה האתיופית למדינת ישראל השאיר אותו עוד שנה בעזה” ודרש מהמשפחה לא לרשום את תוכן השיחה: “תחליטו מה אתם רוצים – לעבוד ביחד או לעשות הצגות וקונצים. אתם כמוני תהיו אחראים למעשים שלכם”.

בעקבות הסערה שהתחוללה, לוטן שוחח שוב עם משפחת מנגיסטו. לדבריו, “התנצלתי על התוכן והסגנון של חלק מהדברים שנאמרו במהלך שיחה ארוכה. הקשר הטוב שגיבשנו במהלך החודשים שחלפו יימשך עד להשבת אברה לביתו. אמשיך לפעול בהתנדבות למען החזרת חיילנו ואזרחינו הנעדרים”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לדברי לוטן ואמר: “אלו דברים שלא היו צריכים להיאמר”. נתניהו הזמין את בני משפחת מנגיסטו לפגישה איתו, שתיערך ככל הנראה היום.

לוטן- צילום : חדשות 2
לוטן- צילום : חדשות 2

 

באופוזיציה, דרשו את ראשו של לוטן ולקראו לפיטוריו של לוטן ולהתנצלות בפני המשפחה: יו”ר האופוזיציה יצחק הרצוג הפנה אצבע מאשימה כלפי נתניהו ואמר כי “מי שלא דיווח, לא התייעץ, לא ענה למכתבים לא ראוי להיות ראש ממשלה”.

על פי הרצוג, על ראש הממשלה לשאת באחריות על דברי לוטן: “האחריות לא יכולה להיעצר אצל הש”ג”. ח”כ שלי יחימוביץ’ הוסיפה כי “לו משפחת מנגיסטו היתה משפחה לבנה ומבוססת, שבנה נמצא בידי החמאס בדיוק באותן נסיבות, לוטן לא היה מעז לדבר אליהם באדנותיות מאיימת שכזאת”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.