נתניהו: נערכים למבצע צבאי בעזה. לא נסבול חסימת צירים

רה”מ נתניהו: “אנחנו רוצים להשיב את הרגיעה, אבל במקביל אנחנו נערכים למבצע צבאי רחב”. “באשר להפגנות של העדה האתיופית – אנחנו לא מוכנים לקבל ולא נסבול חסימת צירים והפעלת אלימות. אנחנו מדינת חוק. אנחנו דורשים שכולם יכבדו את החוק”

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו קיים הבוקר דיון קבינט בראשותו באוגדת עזה ונפגש במקום עם ראשי רשויות מהעוטף והדרום.

רה”מ נתניהו חשף כי ישראל נערכת לקראת מצבע צבאי רחב בעזה: “קיימנו עכשיו ישיבת קבינט באוגדת עזה עם מפקד פיקוד דרום ועם מפקד האוגדה. המדיניות שלנו היא ברורה – אנחנו רוצים להשיב את הרגיעה, אבל במקביל אנחנו נערכים למבצע צבאי רחב, אם כזה יידרש. אלה ההנחיות שלי לצבא.

במקביל, פגשתי כאן את ראשי הרשויות של עוטף עזה ואשקלון. דנתי איתם על הצעדים הנדרשים ונתנו הנחיות כיצד לעזור להם.

באשר להפגנות של בני העדה האתיופית אמר נתניהו – העדה הזאת יקרה לנו. אני אומר את זה בתור מי שמקיים גם היום ישיבה כשאני עומד בראש צוות השרים כדי לטפל בבעיות של העדה הזאת. אנחנו נדון בכל הנושאים, אבל נדון גם בדבר שהוא בלתי נסבל – אנחנו לא מוכנים לקבל ולא נסבול חסימת צירים והפעלת אלימות כולל בקבוקי תבערה נגד כוחותינו, ושריפת מכוניות או כל רכוש אחר של אזרחים. אנחנו מדינת חוק. אנחנו דורשים שכולם יכבדו את החוק.

אנחנו קיימנו דיונים על שיטור יתר, על שינוי הדפוסים של ההתנהגות מול בני העדה האתיופית. זה דבר שכבר חל בו שיפור וייתכן שאנחנו צריכים להביא עוד הרבה שיפורים, אבל דבר אחד בטוח – אי אפשר לטפל בזה בחסימת צירים ואי אפשר לטפל בזה באלימות, בדרכים אחרות כן, לשם כך אנחנו גם מכנסים את הוועדה”.

לאחר דיון הקבינט נפגשו רה”מ נתניהו ושר האוצר כחלון עם ראשי רשויות מעוטף עזה: ראש עיריית אשקלון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, ראש המועצה האזורית מרחבים ויו”ר מרכז המועצות האזוריות וראש מועצה אזורית בני שמעון. בפגישה השתתפו גם ראש המל”ל, מזכיר הממשלה, מנכ”ל משרד רה”מ, מפקד פיקוד דרום ומפקד אוגדת עזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.