נתניהו: “סילמן מספרת סיפור שלא היה ולא נברא כדי להכפיש ציבור שלם”

“ראינו אתמול שחברת כנסת מימינה קראה לח״כ עמיחי שיקלי ״וירוס״. אתם זוכרים איך בשנות ה-30 קראו ״וירוס״ לעם היהודי”

יו״ר הליכוד בנימין נתניהו אמר היום (ב’) בפתח ישיבת סיעת הליכוד רגע לפני דיון ארבעים החתימות: “אנחנו רגילים לשמוע את הטפות המוסר הצבועות על ״שיח מכבד״ שבאות מהשמאל. הם לא הטיפו כמובן לשיח מכבד כשהם תמכו בהפגנות הדגלים השחורים, כשביזו את סמלי המדינה, כשהסיתו לרצח של ראש ממשלה ובני משפחתו, כשהסיתו לרצח עם גיליוטינות וחבלי תלייה. לא שמעתי מילה על שיח מכבד. ואתם יודעים למה? יש עיקרון – התבטאויות מימין הם תמיד הסתה והתבטאויות משמאל הן תמיד דמוקרטיה וחופש הביטוי”.

נתניהו התייחס לחברת הכנסת פינטו שכינתה את שיקלי וירוס. “ראינו אתמול שחברת כנסת מימינה קראה לח״כ עמיחי שיקלי ״וירוס״. אתם זוכרים איך בשנות ה-30 קראו ״וירוס״ לעם היהודי. תארו לעצמכם מה היה קורה אם ח״כ מהימין היה קורא למישהו בשמאל ״וירוס״. איזו צעקה הייתה קמה. איזו המולה. איזה מהומה הייתה פורצת ובצדק. וראש הממשלה בנט, שכל הזמן מטיף לשיח מכבד, הוא לא פוצה פה ואפילו שלח ח״כ מסיעתו לתמוך באמירה המקוממת הזאת. זה שפל לא יאומן שהם הגיעו אליו. אבל אם כבר מדברים על ח״כ שיקלי בהקשר של וירוס, חבל שהוא לא מדבק”.

נתניהו התייחס לעלילות של סילמן.”אתמול קיבלנו עוד הוכחה, אם מישהו היה זקוק לכך, שימינה זה שמאלה. במשך שנים אנחנו נאבקים נגד עלילות שקריות שנועדו להכתים מחנה שלם. נגד ההסתה הבלתי פוסקת להפוך את כולנו, מצביעי הימין, ״לעדר אלים, נחות, מסית, בבונים, בוטים״, מה לא. והנה מגיעה יו״ר הקואליציה ומספרת סיפור שייתכן מאוד שלא היה ולא נברא במטרה להכפיש ציבור שלם”.

“אז תתכבד גברת סילמן ותספק הוכחות לאירוע שאותו היא תיארה, או שתתנצל מייד בפני 2 מיליון אזרחי ישראל מהמחנה הלאומי שאותם הכפישה. אני מבטיח לה ולעם ישראל דבר אחד – אנחנו נמשיך לחפש כל דרך להפיל את הממשלה הרעה הזאת בהקדם ולהחזיר ממשלת ימין אמיתית שעוסקת בויכוח נוקב, אמיתי, מכבד – ושמעל הכל מכבד את ערכי הנצח של עם ישראל. זה אנחנו וזה לא הם”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.