נתניהו: “ראש הממשלה בפועל התחייב לאמריקנים לא לתקוף באיראן”

יו”ר האופוזיציה בנימין נתניהו כינה בישיבת הסיעה את שר החוץ יאיר לפיד “ראש הממשלה בפועל”, לדבריו, “יאיר לפיד התחייב לאמריקנים על מדיניות ״אין הפתעות״ בעניין איראן

יו”ר האופוזיציה בנימין נתניהו כינה בישיבת הסיעה את שר החוץ יאיר לפיד “ראש הממשלה בפועל”, לדבריו, “יאיר לפיד התחייב לאמריקנים על מדיניות ״אין הפתעות״ בעניין איראן – כלומר, ישראל לא תוכל לפעול מבצעית נגד איראן מבלי לעדכן מראש את ארה״ב.”


שר החוץ יאיר לפיד מסר בתגובה לדבריי יו”ר האופוזיציה: “החלק הראשון של המשפט לא נכון והחלק השני לא יהיה. אני מודה ליו”ר האופוזיציה על העצות. אנחנו נמשיך מכאן.”

שר הביטחון, בני גנץ הגיב: “‏השימוש של ראש ממשלה לשעבר בשיחות אינטימיות עם בעלת בריתנו הקרובה ביותר לצרכים פוליטיים היא מביכה ומסוכנת.

כשר הביטחון של מדינת ישראל אני קובע שישראל תמשיך לשמור לעצמה את הזכות להגן על עצמה מול כל איום ובכל מקום.”

סגן הרמטכ״ל לשעבר, ח״כ יאיר גולן ״שר החוץ לפיד מנסה לייצר שיח אופרטיבי מתואם מול ארה״ב, אך נתניהו חותר תחתיו תוך פגיעה בביטחון ישראל וביחסיה עם ארה״ב״

בעקבות דבריו של ח״כ נתניהו כנגד מדיניות הממשלה שלא להפתיע את ארה״ב בכל הנוגע לאיראן כתב גולן בחשבון הטויטר: לפיד מנסה לייצר שיח אופרטיבי מתואם מול ארה״ב אך נתניהו חותר תחתיו תוך פגיעה בביטחון ישראל וביחסיה עם ארה״ב. לפיד מנסה ליצור אווירה בינ״ל חיובית כלפי ישראל אך נתניהו פועל לנידוי ישראל ממשפחת העמים.
לפיד מנסה לתקן את ההרס השיטתי ביחסי ישראל – ארה״ב כדי לשמור על ביטחון ישראל והאינטרסים שלה בהסכם הגרעין המתהווה.
על אזרחי ישראל לדעת שכדי לייצר מול איראן הרתעה ראויה וכדי להגיע להסכם שיבטיח את בטחונה של ישראל שיתוף פעולה עם ארה״ב הוא עניין חיובי ואף קיומי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.