נתפס כעשרה חודשים לאחר שגנב כ־40 אלף שקלים ממכולת בנווה יעקב

שב"ח שהתחזה לערבי ישראלי והועסק בחנות סמוכה, פרץ למכולת השכונתית וגנב כסף מזומן וקרטון סיגריות בשווי של 15 אלף שקלים, נתפס באקראי בשבוע שעבר

לפני קצת פחות משנה התלונן בעליו של בית עסק בשכונת נווה יקב שבצפון ירושלים כי בית העסק נפרץ ומהמקום נגנב סכום כספי רב וסיגריות בשווי רב. מיד עם קבלת הדיווח, החלו שוטרי תחנת שפט בחקירת המקרה, וכמקובל במקרים מעין זה, אספו ממצאים על ידי חוקרי הזיהוי הפלילי. היום (שני) הוגש סוף־סוף כתב אישום נגד הנאשם בגניבה.

במסגרת החקירה, התחזק חשד כי מדובר בעובד חנות סמוכה, ככל הנראה ערבי שוהה בלתי חוקי שהתקבל למקום עבודתו לאחר שהתחזה לערבי ישראלי. נגד העובד הוצא צו מעצר בבית משפט ונעשו פעולות רבות ומגוונות לאיתורו. רק לפני שבוע, ביום שני האחרון, במהלך פעילות לאיתור שוהים בלתי חוקיים באזור שכונת בית חנינא גם היא בצפון העיר, אותר הנאשם, נעצר והועבר לחקירה בתחנת שפט.

על פי ממצאי החקירה ועובדות כתב האישום שהוגש היום, הנאשם הגיע לחנות המכולת השכונתית, ניגש לחלון המחסן שהוסתר באמצעות קרטונים ולאחר זמן קצר עזב את המקום. כעבור שעות ספורות, לאחר חצות, שב הנאשם למקום בשנית כשהוא חובש כובע על ראשו, ניגש ופתח את חלון המחסן ונכנס דרכו אל תוך בית העסק.

עוד עולה מהחקירה כי הנאשם הסתובב במכולת, ניגש לאזור הקופה, חיטט במגירות ונטל מתוכן כסף מזומן בסך כ־5,000 שקלים. לאחר מכן, פתח את הקופה הרושמת ונטל מתוכה כסף מזומן בסכום של כ־20 אלף שקלים. מאוחר יותר ניגש לאזור המחסן ונטל קרטון שהכיל קופסות סיגריות בשווי כולל של כ־15 אלף שקלים, יצא מהמכולת דרך החלון ונמלט מהמקום.

לאחר ניסיונות רבים לאיתורו הכריזה עליו המשטרה כדרוש לחקירה. כאמור, בשבוע שעבר הוא נתפס באקראי על־ידי שוטרים ממחוז ירושלים והועבר לחקירה. לאחר שגובשה נגדו תשתית ראייתית, הגישה היום יחידת התביעות של מחוז ירושלים את כתב האישום נגדו בבית המשפט בעיר. בכתב האישום עבירות של שהייה שלא כחוק, פריצה וביצוע גניבה, זאת לצד בקשה להורות על מעצרו עד לתום ההליכים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *