צפו בוידאו סוער מהכנסת: לא היתה קריסה במירון : החכי”ם: “המשטרה לא תפקדה”

בדיון במליאת הכנסת על הכשל המערכתי בל”ג בעומר במירון ובמענה לשר לביטחון פנים השר אהרונוביץ אמר חה”כ אורי מקלב: “לא נקבל את טיוח העובדות, מדובר היה בכשל מערכתי ועל המשטרה לשאת באחריות. תפקידה העיקרי של המשטרה היה להשליט סדר ולהכווין את התנועה, ובזאת המשטרה כשלה”.

בדבריו, דרש ואמר ח”כ מקלב: “לא נאפשר לגורמים להמעיט מעוצמת הכשל שהיה בל”ג בעומר, אנחנו חייבים תשובות ראויות לעשרות האלפים אשר המתינו שעות רבות, בתנאים קשים ללא כל פתרון ויצאו מותשים, מוכים וחבולים וחלקם עצורים בידי המשטרה”, מקלב שאל: “מה חטאם ומה פשעם של אזרחים תמימים אלו?”. וחלק בדבריו על הנתונים שהוצגו ע”י השר לביטחון פנים במליאה שאמר שניתן להגדיר את האירוע כמוצלח.

בתגובה לשאילתה אמר השר אהרונוביץ’ מעל דוכן הכנסת על קריסת מערך התחבורה במירון, בל”ג בעומר האחרון: “שלושים שנים אני מלווה את החגיגות במירון ועוד לא ראיתי מספר חוגגים גדול כל כך, ולמרות זאת החגיגות היו הצלחה גדולה”, אמר השר בתשובה לשאילתה דחופה של ח”כ יעקב אשר (יהדות התורה).

הוא סיפר כי קרוב לחצי מיליון בני אדם השתתפו השנה בחגיגות: “במתחם קטן ומזג אוויר קשה והאירוע הסתיים ללא נפגעים. אנשים המתינו שעתיים-שלוש בחניונים לכל היותר. המשטרה מנעה לינה באוהלים ובסככות לא בטוחות שעלולות היו להפוך למלכודות אש, ולכן רבים ביקשו לחזור לביתם עוד באותו הלילה. נוצרו עיכובים אבל בשום שלב מערך ההסעות לא קרס”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.