סוף סוף: ‘אל על’ מפרסמת הבהרה

לא מתנצלת – אבל מבהירה: שבוע ויומיים אחרי סאגת טיסת השבת, נזכרו ב’אל על’ סוף סוף לפרסם הבהרה. אין התנצלות, רק הצעת פיצוי לנוסעים: כרטיס חינם לאירופה. הנוסעים החרדים: “בושה וחרפה”

האם כרטיס חינם לאירופה ימחק את החרפה שהמיטה חברת ‘אל על’ על הציבור החרדי בשבוע האחרון? הנוסעים ב”טיסת השבת” יבחרו.

שבוע ויומיים לאחר “טיסת השבת” המפורסמת, מפרסמים הבוקר (שני) סוף סוף הבהרה באל על. בדברים אין התנצלות, רק הצעה לכרטיס חינם לנוסעים שנפגעו מהסיטואציה.

בהבהרה נכתב: “חברת אל על החליטה להעניק כרטיס טיסה הלוך ושוב לאירופה לכלל 400 נוסעי טיסה 002 מניו יורק לתל-אביב מתאריך 15 בנובמבר, נוכח אי הנוחות שנגרמה ללקוחות החברה.

“בנוסף, מוצאת החברה לנכון לחזור ולהבהיר, כפי שכבר הבהירה בהודעה לתקשורת ביום 19 בנובמבר, כי היא לא הטילה אשם בציבור החילוני הדתי או החרדי באירועים עליהם דווח. כל פרסום אחר לא נעשה על דעת אל על. אל על אינה מבחינה בהשתייכות לקוחותיה למגזר, מגדר או לאום כלשהו”.

לצד זאת נכתב, כי “אנו מקווים שמשטרת ישראל תפעל לחקר העניין ומיצוי הדין”.

בדברים אין ביקורת על הדיילות או הטייסים של אותה טיסה, ונכתב כי “הנהלת אל על מגבה ומוקירה את אנשי צוות האוויר והקרקע שפעלו בטיסה זו באופן מעורר הערכה”.

יצוין כי עורך הדין עמית חדד הוא זה שעמל לסיים את הסאגה והביא לפיתרון המוצע שהיה מקובל על נוסעי הטיסה המדוברת ובראשם הרב סורצקין לבין אל על.

נוסעים  חרדים שהיו על הטיסה אומרים ל’אקטואליק’: “זו בושה וחרפה. במקום להתנצל בפני הציבור החרדי, שעמד בפני חרם על החברה, הם בחרו להתחמק ולתת כרטיס חינם. זו התשובה על החיצים שהופנו כלפי הציבור החרדי בשבוע האחרון?”

אתמול, בטקס שערך בנתב”ג בו גזר את כרטיס הפלטיניום שלו, אמר הגאון רבי שלום בער סורוצקין שליט”א שהיה על אותה טיסה, כי “זכינו לראות 180 יהודים, כמעט חצי מהנוסעים בטיסה, כולל אנשים בלי כיפות, שירדו והכריזו: אנחנו שומרי שבת מקדשי שם שמיים ברבים”, כשהוא מתכוון לכך ש-180 נוסעים הסכימו, כמוהו, לגזור את כרטיס הפלטיניום שלהם.

הרב סורוצקין הוסיף: “אנחנו מתחננים לאל על: תכבדו אותנו – כמו שאנחנו מכבדים אתכם. שבוע שלם אנו מבקשים שיכחישו, ושיגידו את האמת הפשוטה: שלא הייתה שום אלימות בטיסה, אלא להיפך – היה כבוד שמים גדול, לראות איזה איפוק… מתי שלא קיבלנו שום נתון אמיתי, התנהגנו למופת, על אף כל הזלזול והדברים הלא מדויקים שנאמרו לנו. חילול שבת זה חיים ומוות. לצערנו, באנו עם שליחות של 180 איש, שמכריזים: עד שתבוא ההתנצלות הזאת, לצערנו נאלץ להפסיק את נסיעתנו בחברת אל על”.

אבל הבוקר, בגלל ההבהרה שפורסמה מטעם אל על: הגרש”ב סורוצקין טס עם אל על לניו יורק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.