סופית! קו 5 מצפת למירון יפוצל בימי ההילולא לשני קוים: ישיר ומאסף.

השנה תופעל התח”צ מצפת למירון החל מיום חמישי הבא בכל שעה עגולה, ומיום שישי יתוגבר הקו בהתאם לצורך עד לסיום מבצע ל”ג בעומר יום ראשון בערב. החל ממוצ”ש “בחוקותי” המשטרה תחסום את צומת אליפלט לכיוון צפת (הכביש החדש). ציבור הנוסעים מצפת מתבקש להקדים ולרכוש כבר מעתה כרטיסיות נסיעה למירון קוד 5 בכדי להקל על העומס וזמינות התח”צ ביממת ההילולא.

בעקבות פעילות נמרצת של עסקני העיר מתקיימים השנה שינויים מפליגים לטובת כלל נוסעי התח”צ מצפת למירון ביממת ההילולא של רשב”י זיע”א.

כפי שפורסם לאחרונה, משטרת ישראל החליטה כי בעקבות הקריסה בשנה שעברה, יבוצעו שינויים מפליגים כלפי כל ההיערכות בחניונים ויעודם, והשנה כל החניונים הגדולים “חניון עין הוזים” הסמוך לצפת ובקרבת הישוב קדיתא, וכן “חניון פרוד” לבאים מצומת חנניה, ששימשו בכל השנים האחרונות כחניונים עבור רכבים פרטיים, יפתחו השנה אך ורק לתחבורה ציבורית בלבד. ובשביל למנוע בעיות והתמודדות עם לחץ נהגים לרכבים פרטיים החליטה המשטרה על סגירת הכביש החדש (הגשר) החל מהצומת בכיכר הסמוך למושב אליפלט החל ממוצ”ש ליל ל”ג בעומר. במשטרה דורשים ונחרצים לא להגיע מרחבי הארץ באמצעות רכבים פרטיים אלא אך ורק באמצעות חבורה ציבורית.

גם מצפת לא תהיה שום אפשרות להגיע לקרבת מירון ואף לא לחניונים הגדולים באמצעות רכב פרטי אלא אך ורק דרך התח”צ.

בנוסף מתכוונת המשטרה להקדים ולחסום את הכניסה למירון החל מיום חמישי בשעות הערב. ומלפנות בוקר של יום שישי המשטרה תחל בפינוי נחוש ומוחלט של כל הרכבים השוהים בהר ובמושב.

ביום רביעי הקרוב פרשת בהר, תתקיים פגישה משותפת של מנהלי חברת נתיב צמרת פיקוד צפון כהכנה והערכות לקראת המבצע הגדול. בכוונת מנהלי החברה להציב בפני קציני המשטרה את חששם הגדול ללחץ אדיר והכפלת מספר הנוסעים בתחנות ההסעה שברחבי העיר אל מירון, וכן מסות של רכבים פרטיים שיגיעו לצפת באמצעות חדירה לעיר דרך ראש פינה וזאת בעקבות סגירת החניונים הגדולים לרכבם פרטיים.

בזכות כלל חברי המועצה החרוצים של עיה”ק צפת, השנה תוקדם הגברת תדירות קו 5 מצפת למירון וחזור, החל מיום חמישי בערב בכל שעה עגולה. ומיום שישי יתוגבר הקו בהתאם לצורך שישתקף בתחנות ההסעה.

בחסדי ה’ ההישג הגדול שכותב השורות זכה להגשימו כשליחו של חבר וועדת החמישה לענייני מירון הגרמ”ד קפלן שליט”א הינו אישור חברת נתיב לביצועו של הרעיון המבורך של פיצול קו 5 לשניים, דבר שיקל על מאות ויתכן אף על אלפי נוסעים מרחבי העיר. (רעיון שאחד מתושבי העיר העלה בפני כותב השורות בסיום ההילולא בשנה שעברה).

בחברת “נתיב” החליטו ליישם את הרעיון של פיצול קו 5 לשניים: קו 5 רגיל, וקו 5’/א’.

קו 5′ הרגיל מבצע נסיעה ישירה מתחנה מרכזית בצפת יציאה לכיוון צומת ביריה אל מירון ללא איסוף בדרום צפת!

ובחזור הוא יחזיר ישירות מהחניון של חב’ נתיב במירון בחזרה דרך צומת ביריה ישירות אל התחנה המרכזית בצפת ללא פיזור בדרום.

קו 5′ א’ מבצע איסוף (שימו לב, מסלול הנסיעה שונה השנה לכיוון ההפוך!) החל מהתחנה הראשונה ברח’ החלוץ (סמוך לכיכר זובטינסקי החלוץ) ומשם ממשיך לאסוף בכל התחנות שבדרכו, לכיוון רח’ הנשיא, ויצמן, שפרינצ’ק והלאה עד לתחנה האחרונה שממול גני הדר ומשם יוצא ביציאה הדרומית לכיוון מירון.

מסלול חזור של הקו המאסף יהיה כדלהלן: מהחניון של חברת נתיב במירון האוטובוס יוצא לכייון הכניסה הדרומית של צפת שם הוא נכנס לכיוון גני הדר (מתחיל לפזר נוסעים בכל התחנות שמכאן והלאה). בכיכר השני הוא פונה שמאלה לרח’ צה”ל (קריית מאור חיים) בסיום רח’ צה”ל הוא ממשיך לרח’ האצ”ל, שפרינצ’ק, ויצמן, לאחר כיכר נס קפה הוא לוקח ימינה לרח’ פרומוצ’נקו, ובסיומו הוא לוקח שוב ימינה לרח’ זבוטינסקי ומסיים להוריד נוסעים בתחנתו האחרונה הסמוכה לכניסה לשוק.

בפתרון זה של פיצול הקו לשניים, בעז”ה יתבצע חיסכון משמעותי ביותר מצד הזמן של זמינות אוטובוסים בחזרה לצפת. כמו כן תהיה הקלה משמעותית לתושבי העיר העתיקה וכנען שלא יצטרכו להיטלטל בחזור את כל סיבובי דרום העיר עד להגעתם לתחנה המרכזית. כמו כן בקו 5/א המאסף ישנה הטבה משמעותית לנוחות תושבי רחוב הנשיא שכעת בהלוך (!) יש להם תחנה בקרבת ביתם ולא יצטרכו להיטלטל עם ילדיהם עד לתחנה הרחוקה במאות מטרים כפי שהיה בשנים שעברו.

כעת עובדים העסקנים על הצבת אוטובוסים בתחנת צה”ל 12 סמוך לביהכ”נ חוני המעגל והם ישמשו כתגבור מיוחד לתחנות מאור חיים בכל עת שיצטבר לחץ בתחנות שבקריה לכיוון מירון.

עסקני התחבורה מבקשים מהתושבים והאורחים להשתדל לרכוש כבר היום כרטיסיות קוד 5 של נסיעה מצפת למירון בכרטיסי הרב קו שברשותם והדבר ניתן ליישום בכל קווי התחבורה העירונית והבינעירונית של חב’ נתיב בכל סוגי הקווים הפעילים מטעם החברה ברחבי הארץ. זאת בכדי להקל בכל מה שאפשר על העומס הצפוי ביממת ההילולא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.