סיעת קבלה משיחית ניצחה בבחירות בפתח תקווה?- אחד התושבים: סכנה נוראה וממשית

רשימת “ביחד” – המקושרת למנהיג שהוא רב קבליסט, וחזון לבנות את בית המקדש, הצליחו להשיג ארבעה מנדטים בעיר, הכיצד?

הפתעת הבחירות הגדולה ביותר, היא רשימת ‘ביחד’ שמקורה בארגון ‘תנועת הערבות’ שהוקמה על ידי ארגון ‘קבלה לעם’. התנועה פועלת בעיר בחצי השנה האחרונה, לאחר שהעבירה אל העיר כ-500 משפחות, כשהיא מוציאה עיתון, שלטים, רכבים ושלטי מרפסת ותופסת את הקהל רוסי וישראלים מתנדנדים. סיעת “ביחד” תהיה הסיעה הגדולה ביותר במועצת העיר, וזה למרות שאלו הבחירות המקומיות הראשונות בהן התמודדה. הסיעה – שרק כעת מתחילה את דרכה הפוליטית – הצליחה להוביל ולהשיג גם את סיעותיהם של המועמדים לראשות העיר ואת הסיעות הוותיקות, וגרפה 13.5% מסך המצביעים בעיר, מה שמזכה אותה בארבעה מושבים במועצת העיר.

יש שהגדירו את ‘תנועת הערבות’ ככת, ופעילים ממפלגות מתנגדות, אף חילקו חומר פרסומי בתיבות הדואר נגדה, בהן נכתב כי מדובר בכת שמחייבת ומשליטה פחד, שיש לה יו”ר שמחליט וקובע מה ואיך צריך לחשוב וראשיה שולטים במשאבים של חברי הכת. פעילים של התנועה דאגו להוציא את המנשרים מתיבות הדואר.

באופן רשמי, התנועה אינה מוגדרת ככת, אך יש לה השקפה משיחית- קיצונית. ראש התנועה, מיכאל לייטמן, המגדיר עצמו כרב התנועה, למרות שלא הוסמך מעולם לרבנות, מוסר את שיעוריו בלילות ומושך אליו קהל רב.

חברי הסיעה מתנגדים לשיוכם כחברים בתנועה, אך מאשרים את הקשר העקיף שיש להם עם לייטמן. הם מגדירים עצמם כשייכים לתנועה חברתית, “הערבות”, שרוצה לפעול לרווחת העיר ותושביה, בעיקר בתחומים החינוכיים והחברתיים, וכך הם כותבים באתר הבית שלהם ” אנחנו רשימת “ביחד” למועצת העיר – חילוניים ודתיים, ותיקים ועולים, צעירים וגמלאים, גברים ונשים, ספרדים ואשכנזים, תושבי העיר. במהלך השנים למדנו לבנות מודל של “חיים ביחד” מתוך כבוד הדדי ושמירה על הייחודיות ועל השונות של כל אחד. אחדות ולא אחידות. אנחנו מתגוררים בשכונות החדשות, בשכונות הוותיקות וגם במרכז העיר. חשובה לנו כל שכונה ושכונה, וחשוב לנו כל תושב בעיר”.

תושבי העיר טוענים שמדובר בכת לכל דבר, מהדברים שנאמרים על ידם, מצטיירת תמונה בעייתית במקרה הפחות גרוע, ומסוכנת מאוד במקרה הגרוע באמת.

כך אומר אחד מהם: “ממש אי אפשר להיות רגועים. נחשפתי אליהם כמו הרבה מתושבי העיר ואני מכיר אותם לעומק. הם פעילים כבר מעל לעשר שנים ורק מתחזקים ומתפשטים. מחזיקים כבר בערוץ טלוויזיה, מפיצים כמויות בלתי נתפסות של חומרי תעמולה מתוחכמת, וסוללת סלבריטאים מהשורה הראשונה בישראל קשורה אליהם בעבותות. נעשו עליהם כבר תחקירים מעמיקים בתקשורת שרק הוכיחו את הבעייתיות של הכת הזו. יש אין ספור עדויות על התנהלות שתלטנית מצד מנהיגי הכת על חבריה, על מניפולציות וסכסכנות בין בני זוג. הם סכנה נוראה”.

תושב אחר טוען: “לייטמן, נראה ומתלבש כדתי, זאת האסטרטגיה המתוחכמת שלו. אם תשאלו אותי זוהי תחפושת באופן מוצהר. הם לא מחויבים לשמירת תורה ומצוות. ודאי לא במובן המסורתי שלה. הם הקימו לעצמם זרם יהודי אלטרנטיבי אך בשונה מתנועות הרפורמה לסוגיהן ואפילו המרכז לקבלה, הם מצהירים שדרך הקבלה שלהם בלבד היא היא היהדות האמתית והיהדות המקובלת מדור דור זה אלפי שנים, היא שקרית וחסרת ערך”.

יש התולים את הצלחת סיעת ביחד, גם בגלל הפילוג החרדי. חלק אף רומזים שיתכן ואולי בחוסר ידיעה על מקור ומטרות המפלגה קיבלה סיעת ביחד אפילו סיוע כלשהו מצד גורמים מסוימים בציבור החרדי. תושב נוסף מספר על כך: “שאנשי “ביחד” השקיעו כסף רב בקמפיין והביאו מאות פעילים מחוץ לעיר לסייע להם, הם נכנסו לבתים וסיפרו על האפשרות לחיות חיים טובים יותר, העיר הייתה מלאה בשלטים ופרסום, זאת בנוסף לפעילים הרבים שהיו בכל מקום”.

סיעת “ביחד”, עדיין לא הגיבה לטענות.

כך או כך, פתח תקוואים, שימו לב.

 

קרדיט תמונה ראשית: שלומי סגל

14 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הם עובדים על כל אזרחי פתח תקווה ומוציאים עיתון שמספר על כמה “שינוי” הם עושים אבל זה לא נכון. הם עוזרים לחברי המפלגה שלהם עצמם כורתים להם עץ שמפריע או מסדרים תשתית ומצטלמים יפה, אבל בשכונה יודעים שזה הם עושים למקורבים של לייטמן. כמה כסף יש להם להוציא עיתונים, ספרים, דיסקים. בבחירות בעיר פה הם הציפו את פתי תקווה בכמויות של שלטים שלא היה דבר כזה. זה עלה להם מיליונים, בנוסף לבניין שהם בנו פה בעלות של 13 מיליון שקל. יש נגדם תביעות מאנשים שלהם עצמם שמספרים שהם לא מקבלים חשבוניות עבור מעשר שהם תורמים למקום (עשירית מהמשכורת). הם לאחרונה הרי שילמו מאות אלפים מהכספים של הפעילים או התלמידים למי שתבע אותם, מאיפה כל הכסף? הלך הליכוד. הלכה המדינה.

  ורד שפרן |
  הגב
 2. אני גרה בפתח תקווה והם הורסים את העיר. בזמן הבחירות הם תלו בכל מקום שלטים בצורה שאי אפשר היה להסיר אותם אחר כך. הם עובדים על אנשים גם כיום ומוציאים עיתונים (יש להם המון המון כסף מיליונים) עם שקרים כאילו הם מסייעים לעיר (כל מי שהם מסייעים לו זה חברי המפלגה כורתים לעצמם עצים שיהיה נחמד וכו) אבל רק מנצלים את כל עניין העירייה כדי להשיג כוח פוליטי בהמשך. זה ידוע, שדרך העיריה נכנסים לממשלה. הם מסתירים מהציבור מלא דברים כמו התביעה נגדם ונגד הלהקה המיסיונרית שלהם להקת הדור האחרון, שנכנסים לבתי ספר ומעבירים סדנאות ואחר כך הילדים מביאים את ההורים גם וככה זהאמור להתפשט. הלהקה לא מספרת שהיא קבלה לעם. בושה שבתי ספר מסכימים לזה בלי לבדוק לעומק אאת הדברים. הם לא מיצגים את הקבלה בעיני אפחד והרבה אנשים בשכונה מתביישים שהם גרים לידם (חברי המפלגה – כת). הם הביאו לירידת ערך הדירות פה בשכונה שבה הם מצטופפים ועושים פעולות משונות. אנשים מפחידים. שיספרו על כל התביעות שהם מסתירים ועל זה שיש אתר על אנשים שם שהתאבדו. על זה שיש שם הרבה הורים שמשאירים את הילד בבית ולא שולחים לבית ספר. למה הם לא מספרים ומצד שני צועקים בעירייה “שקיפות שקיפות”, כשזה נוח להם? צריך לתלות שם בעירייה את המכתב שכתב לייטמן על מה מתחולל בגן שלהם – מה שנקרא כסת”ח. תפרסמו את זה!

  נועה שפרן |
  הגב
 3. אני מבקש ממי שאחראי על זה לחקור את הנושא לעומק!! אני באופן אישי נתקלתי בהם (בלי שידעתי שזה הם כי הם מסתירים) באירוע ש הם קוראים לו שולחנות עגולים. יש את זה בכל מני מקומות. ישבתי באירוע ומדברים על ערבות הדדית ואהבת לרעך כמוך כאילו המציאו את הגלגל מחדש. עד ששאלתי אם הם מקבלה לעם והם לא רצו לענות (אבל לא הכחישו). למה הם לא מודים מי הם? למה הם לא מספרים שהם קשורים ללייטמן (וגם ל”מתחברים – בונים עתיד ביחד” וגם ל “חינוך אינטגרלי”) ולהמון גופים שבעצם שייכים אליו ולאלו שהוא מפעיל? מבחינתי גוף ציבורי, אפילו עמותה, צריך להיות שקוף ולא לעשות ככה הונאה על הציבור, שרוצה לדעת למה הם נקראים כת, ושהם רוצים לעשות פה שלטון קומוניסטי ומהפכה (שלא נדע). בושה וחרפה איך היועץ המשפטי לממשלה לא מתערב בזה? אני אומר כאן בגלוי ובאופן אישי לאנשי קבלה לעם/לייטמן/בני ברוך/מפלגת ביחד/מתחברים/ערבות הדדית/שולחנות עגולים (או כל שם אחר שלהם): אל תתקרבו אלי, אל משפחתי או אל ילדיי (ולבתי הספר שלהם) כי אם זה יקרה אני בעצמי אפנה לשרים ולממשלה ולמי שצריך !!

  יאיר לשם |
  הגב
 4. אני נשבע לכם בכל היקר לי שלייטמן וזה לא דמיון שהנבלות מבני ברוך קבלה לעם תנועת הכלב קוראים לילדים שלי יתומים ואומירים לי “אין לך ילדים” “תמות, רוצים שתסבול” ועוד מילים ציניות כאילו אני מת, חולרות!!!!!!!!!! אפילו שאין לזה הגיון ובסיס. איומים בכוחות רוחניים. אני לא חולה או משהו. חברי הכת מאמינים בזה, השאלה איך עשרות אלפים גם מאמינים בזה?!?!
  בקיצור אני אומר שישרפו בגיהנום חלאות שכמותם!!. אני אומר לכם מניסיון, שום טוב אין שם, אהבת הזולת עלק, תמורת $$$ מעשר ותרומות לייטמן יפתח לכם פתח לרוחניות… כן בטח. הם גם שקרנים ומתחזים. ש-י-ש-ר-פ-ו!!!
  ואני מבקש ממנהלי האתר לא למחוק את התגובה הזו אני לא מפחד מדיבה שזה גם לא איך אתם הייתם מגיבים אם ככה היו אומרים לכם? זה חופש הביטוי. תודה (ולייטמן וחבריו תחנקו כבר)

  מי הם בכלל |
  הגב
 5. אחיין שלי היה בתנועת הערבות

  פרצה ביניהם מריבה ומאז הם אומרים כך:

  יש לי ילדים והם קוראים להם “נכדים” ו-“יש להם סבא וסבתא” ולמשפחה שלו “שקולה”.

  כלומר כאילו כביכול גורלו נקבע והוא מת/ימות בקרוב.

  אני יודע שזה נשמע הזוי ביותר אלא שזה לייטמן. לייטמן טוען על עצמו שיש לו יכולות (כלומר למקבולים שהוא כמובן “מקובל אמיתי” היחיד בדור) להשפיע על “נשמות בגופים” מעבר למרחק פיזי. הוא לא מכניס כאן את המושג “בורא” שהוא משתמש בו אלא כאילו למקובלים עצמם יכולות רוחניים כאלו.

  ראו הוזהרתם מהארגון האלים הזה!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. הגיעו בקבוצות מאורגנות של 3 אנשים לכל בית בעיר, חולקו לדוברי עברית ורוסית, הם מלאי סיסמאות הכי יפות בעולם אבל אסור היה להם לומר את מי הם באמת מייצגים ושהם כולם חברי קבלה לעם ודרכם היא דרך הניסתר.

  אריק |
  הגב
 7. לא סתם כל כך הרבה אנשים הצביעו עבורם, הם אנשים מאד נעימים, טובים ואיכותיים מכל הרבדים של החברה הישראלית. הם באים עם מסר של אהבת הזולת וערכי עם ישראל – כל ישראל אחים, אחדות ודאגה לכולם (לא רק למגזר כזה או אחר , מה שבד”כ קורה). מכיוון שאני מאד מודאגת ממצב הפוליטקיה בעיר שלנו ובכלל, אני מאד שמחה שיש מי שמביא מסר של אחדות, של שינוי שיבוא מתוך שיתוף התושבים ומתוך שקיפות, ולא ממנהיגים מדושנים. עובדה..מאז שהם שם קראתי באתר שלהם על מה שהם עושים ולמרות שלא נכנסו לקואליציה, הם עושים המון בשביל התושבים, ובשקיפות שהם יוצרים אפשר לראות טוב מאד את המרמה והשחיתות שהולכת בעירייה בגלל שנכנסו אותם פוליטיקאים בעלי רוח עסקנית ואינטרסנטית. בואו נתעורר ונראה לאיזו התדרדרות אנחנו מגיעים כבר עכשיו ולאיזה אסון נגיע אם לא נשנה את המצב הנוכחי. סיעות כמו ביחד הן תקווה לעם ישראל, כי הן מזכירות לנו מי אנחנו- עם של אחדות, של חיבור, של אהבת הזולת. וכן, ואהבת לרעך כמוך זה הכלל הגדול ביותר בתורה, אז מי שרץ עם הדגל הזה הוא מבחינתי יהודי כשר במיוחד. בהצלחה לכולנו

  שלומית |
  הגב
 8. יש כתבות באינטרנט שמדגישות שיש לכת של ביחד צוותים של מגיבים, כמו התגובות החיוביות שיש פה כאלו עליהם. כלומר, כבר מפורסם באינטרנט שאלו שמגיבים ב”טוב”, זה הם עצמם. יש להם ממש צוותים של תגובות -מה שבעצם מביא קצת להונאת הציבור. כמו שהם מקימים הרבה גופים בשמות נים בלי לסר שהמדובר תמיד באותם אנשים בשם אביהו סופר, גלעד שדמון ולייטמן. יש גם על זה כתבות תחקיר שהם לא מספרים מי הם באמת אלא עושים כמו עוקץ כזה. מספרים שהם מהפוליטיקה של “ביחד”, בלי לספר שהם גם הבעלים של קבלה לעם. הם מספרים שהם מערבות הדדית ולא מגלים שהם גם הבעלי בית של בני ברוך. אולי אפשר להסיק מזה הרבה מסקנות אבל העיקרית שבהם לדעתי היא שלא ללמוד קבלה במקומות שלהם כי קבלה, לא לומדים אצל פוליטיקאים

  אני |
  הגב
 9. רק לצורך העניין, מדובר בקבוצה שמתנהגת ככת, כנסו לאתר של יד לאחים, ותחפשו עליהם, יש שם המון מידע. הקשר שלהם ליהדות זה הקבלה, אבל מעבר לזה – הם לא מקיימים ומזלזלים בחלק גדול מהמצוות, וטוענים שכלל לא חייבים למלא את כל המצוות. זו דת מקבילה / דת חדשה. זו לא יהדות. גדולי הרבנים הסרוגים והלא נדרשו לנושא ודיברו על הסכנה שבהם!

  רוב |
  הגב
 10. לדבורי היקרה. הם לא מנסים להכריח אף אחד ללמוד קבלה. אחרי שקצת לומדים עליהם באינטרנט ובטלוויזיה (יש להם ערוץ 66) ורואים כל מה שמדברים זה ואהבת לרעך כמוך. עכשיו מבחינת שמירת תורה ומצצות. יש להם הרבה חברים חילוניים שלא שמעו ולא ידעו שום דבר על היהדות על האר:י, רשב”י , רב קוק, בעל שם טוב ורבים אחרים. ועכשיו הם לא רק שמכירים אותם אלא גם קוראים ספרים שלהם. מה רע בזה? אז נכון לא כולם שם שומרים מנהגים אבל הם לא היו שומרים בכל מקרה אלא עכשיו גם מכירים מקורות של יהדות. בקיצור לחקור לפני שמתחילים להאשים. דרך אגב הם לא קשורים למדונה (מדונה זה מרכז קבלה והם זה בני ברוך)

  יצחק |
  הגב
 11. אין מה לעשות… כך זה בפוליטיקה… מנצח מישהו עם דעות שונות משלי ומצליח יותר, ברור שאני צריך ללכלך עליו שהוא לא מרוויח בוחרים על חשבוני… קבלה, ביתי כנסת, תעשיה… מאחורי כל הסיעות עומד מישהו עם האינטרסים משלו… שמועות הם הרבה יותר מעניינים מאשר דיווחים חיוביים אבל אני הולך עם דני שנצטרך לשפוט כל אחד לפי מעשיו… בכל המאמר הזה לא הבנתי מה כל כך מסוכן בזה שיש קשר בין קבלה לחברי ביחד…

  ישראל |
  הגב
 12. יצחק ודני היקרים כנראה שאין לכם מושג מי הם חברי “קבלה לעם”
  כדאי לקבל רקע, הם לא כת אלא חבורה של שוטים ורדודים שלא ראו ספר מעולם, חבורה של טיפשים שמנסים להחדיר את “הקבלה” לעם כאילו שהם מבינים ויודעים דבר או חצי דבר,
  מי אתם בכלל חבורת ליצנים שגורמים אסון לעם ישראל, אגב כל חברי “החבורה” הם אינם שומרים תורה ומצוות,
  ויש כאלה שההיפך הוא הנכון אפילו כופרים בתורה, אלא ששמים לעצמם תלות רדודה ב”קבלה” כמו שעשו כמעט כל שחקניה וזמריה המהוללים של הוליווד ובניהם הזמרת מדונה ושו”ת
  עכשיו מה דעתכם.. הם האנשים שתרצו לראות בראשות מועצת העיר פתח תקוה, מה ינחילו לתושבים,
  איזה פסטיבלים מסיונרים הם יפיקו, ומה יהיה על הילדים בשנים הקרובות, יש למשהו מושג לאן זה יכול להוביל?
  או מה יכול לקרות במצב כזה ?????
  על איזה הזדמנות אתם מדברים, לתת לרימון פעיל להיכנס לבית ולומר בא ניתן לו הזדמנות,
  ממש אחראי מצדכם, תחשבו ל זה……….

  דבורי |
  הגב
 13. קל ללכלך על תנוע כלשהו, קשה לעשות שינוי בעיר למען התושבים… אני נותן לחברי ביחד קרדיט עד הבחירות הבאות כדי לבדוק אותם לפי מעשהם…

  דני |
  הגב