סיפורו של נוכל ש"עקץ" כחצי מיליון שקל "לטובת חיילי צה"ל"

הכל החל כשבעל פיצרייה גילה שהאיש טוב הלב שהזמין עשרות מגשי פיצה עבור חיילי צה"ל, נתן פרטי אשראי שאינם שלו. החקירה חשפה פרשת הונאה מסועפת

חוקרי מפלג ההונאה במחוז ירושלים השלימו את חקירתו של נאשם בעבירות הונאה מתוחכמות בשווי מוערך של כחצי מיליון שקל, תוך ניצול ציני של רצון הציבור לסייע לחיילים בעת מלחמה. לאחר שמעצרו הוארך מעת לעת, הגישה נגדו התביעה המשטרתית כתב אישום.

החקירה החלה בעקבות תלונה שהתקבלה מבית עסק לממכר פיצות בירושלים. בעל העסק סיפר כי נעקץ על ידי אדם שיצר עמו קשר טלפוני וביצע הזמנה של עשרות מגשי פיצה עבור חיילי צה"ל כמחווה וכהוקרה על פעילותם במלחמה.

מיד עם קבלת התלונה, פתחו חוקרי ההונאה שביחידה המרכזית של מחוז ירושלים בחקירה סמויה בשיתוף פעולה עם חברות האשראי. מהחקירה עלה כי זמן קצר לאחר שהנאשם ביצע את ההזמנה, הוא התקשר שוב לבית העסק וביקש לשלוח לחיילים גם תרומה כספית ועל כן, ביקש לתת לשליח שיגיע לאסוף את משלוח הפיצות גם סכום כסף רב במזומן, ולחייב לשם כך את פרטי כרטיס האשראי שמסר. עלות מגשי הפיצה הרבים והכסף המזומן במקרה זה, הסתכמה בסכום של עשרות אלפי שקלים.

כעבור זמן מה, הגיע שליח שאסף את ההזמנה היקרה מבית העסק, הזמנה שכללה גם כסף מזומן. הרבה כסף מזומן. רק כעבור מספר ימים התברר לבעל העסק שהעסקה בוצעה באמצעות פרטי אשראי שהושגו במרמה מאזרחים תמימים. כך אותרו עשרות מקרי הונאה נוספים שאירעו בירושלים ובמקומות שונים ברחבי הארץ.

גם שם, פעל הנאשם בדרך ערמומית, בכסות תרומה מעמקי ליבו לחיילי צה"ל, ובכך הצליח להונות עשרות בתי עסק בסכום כספי מוערך של כחצי מיליון ש"ח לאחר ששלח מאות מגשי פיצה, תרומות כספיות, והזמין יינות ומשקאות אלכוהוליים שונים בכספי אחרים.

ממצאי החקירה במשטרה העלו כי את פרטי כרטיסי האשראי, השיג הנאשם במרמה מבתי עסק ומאזרחים תמימים, תוך שהוא מתחזה לנציג של חברות האשראי השונות. החקירה הפכה לגלויה לפני כחודש כשהנאשם אותר בבית מלון באשדוד והועבר לחקירה ביחידת ההונאה בירושלים.

לאחר שמעצרו הוארך מעת לעת וגובשה תשתית ראייתית למעשיו הרבים, הגישה יחידת התביעות המשטרתית של מחוז ירושלים כתב אישום נגדו לצד בקשה להורות על מעצרו עד לתום ההליכים. כתב האישום כולל מקרים ואישומים רבים של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ניסיון שימוש או שימוש ברכיב חיוני באמצעי תשלום.

קצין החקירות, פקד יבגני ברוורמן, אמר: "אנו שבים ומתריעים בפני הציבור שיש לנקוט במשנה זהירות ולהימנע ממסירת פרטי אשראי ופרטים אישיים לגורמים לא מזוהים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *