סמוטריץ’ לעוצמה יהודית: “אוותר על מקומי כדי שיהיה אחדות ביננו”

בצלאל סמוטריץ’ יו”ר האיחוד הלאומי החליט לקחת על עצמו לנסות ולמנוע את הפיצול בימין, ולמרות הודעתם של אנשי עוצמה יהודית, הוא שלח הערב מכתב פניה לאיתמר בן גביר הקורא לו להתאחד עם איחוד הימין

בצלאל סמוטריץ’ יו”ר האיחוד הלאומי החליט לקחת על עצמו לנסות ולמנוע את הפיצול בימין, ולמרות הודעתם של אנשי עוצמה יהודית, הוא שלח הערב מכתב פניה לאיתמר בן גביר הקורא לו להתאחד עם איחוד הימין.

וזה לשון המכתב: שלום חבריי הטובים אנשי עוצמה יהודית, ובראשם איתמר. מאז שהוכרזו בחירות חדשות אני פועל לאשרור ההסכם שנחתם בין שלושת המפלגות שמרכיבות את איחוד מפלגות הימין ככתבו וכלשונו, ואומר מעל כל במה שזה צו השעה, ושהאיחוד החשוב הזה יהיה בסיס לחיבורים נוספים, שימקסמו את הכח האלקטורלי שמימין לליכוד וימנעו איבוד קולות יקר ומסוכן בימין שעלול להביא, חלילה, להקמת ממשלת שמאל.

אני מאמין שזה לא הזמן לכל אחת מהמפלגות לנסות לשפר עמדות ולהרוויח עוד משהו, גם אם כל אחד בטוח שזה צודק ומגיע לו. צו השעה הוא לגלות אחריות וללכת שוב ביחד. ההסכם הזה נחתם בינינו רק לפני חצי שנה. הוא היה טוב אז והוא טוב גם היום. נכון, אף אחת מהמפלגות לא יצאה עם מלוא תאוותה בידה. כולנו ויתרנו. זה טיבו של מו”מ פוליטי, שדורש פשרות והסכמות.

בהסכם הזה נציגי עוצמה שובצו במקום החמישי והשמיני, ואלמלא בג”ץ שפסל את מיכאל ולא איפשר לנו לקדם את איתמר למקום החמישי במקומו – לעוצמה היה כבר היום חבר כנסת פעיל. אני מזכיר לכם שהצטרפנו לכל העתירות בנושא הזה ועשינו כל שיכולנו כדי שזה יקרה.

כבר חודש אני מפציר גם בבית היהודי וגם בכם לא לחשוב על טובת המפלגה אלא על טובת עם ישראל וארץ ישראל. הציבור מצפה מאיתנו להתאחד ולא מבין למה זה לוקח לנו כל כך הרבה זמן. הוא לא קשוב בכלל לטענות של כל אחד מהצדדים, שחושב שהוא צודק ושמגיע לו יותר ולכן לא חותם ומתאחד. אם נמשיך למרוט אחד לשני את הנוצות לציבור פשוט ימאס מאיתנו. מכולנו. ובצדק. אנחנו באותה סירה.

השמאל מתחבר, הערבים מתחברים, ורק אנחנו ממשיכים לריב. זה פשוט נורא. גם לי היו את הסיבות הכי טובות בעולם לדרוש לפתוח את ההסכם. במבחן התוצאה הבית היהודי קיבלו ארבעה מנדטים (כולל הרב אלי בן דהאן ששוריין בליכוד) ולמפלגת האיחוד הלאומי שלי רק שנים. למרות שלפי ההסכם יכולתי לבחור את התפקיד הבכיר, הנסיבות הביאו לוויתור נוסף שלי ולמינויו של הרב רפי לשר החינוך. ובכל זאת, אני הודף את כל הלחצים של פעילי המפלגה שלי (ותאמינו לי שיש הרבה כאלה) ומסרב לדון בפתיחת ההסכם. עכשיו לא זמן להיות צודק. עכשיו זמן להיות חכם, לגלות אחריות ולהתאחד, גם אם יש בכך ויתור מסויים.

כאמור, האלטרנטיבה היא להמשיך לריב ולרסק את הימין, את ארץ ישראל ואת הזהות היהודית של מדינת ישראל. היום ברוך השם בבית היהודי הסכימו לאשרר את ההסכם כפי שהוא, והם ואנחנו חתמנו ויצאנו לדרך. אני ממש מפציר בכם – בואו גם אתם עוד היום ותחתמו בדיוק על אותו הסכם. שימו מאחורה את משקעי העבר ואת הרצון הלגיטימי לשפר עמדות. אנחנו אוהבים אתכם ורוצים אתכם באמת ובתמים איתנו. יש לנו אתגר משותף עצום במערכת הבחירות הזו. כל כל הרבה מונח על כף המאזניים בכל מה שחשוב לנו. זה יהיה ממש פשע אם לא נתאחד ובגללנו תקום כאן ממשלת שמאל.

אני יודע כמה ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל חשובים לכם. הם המקור לכל המוטיבציות שלכם והפעילות שלכם לאורך השנים. אני בטוח שהם הרבה יותר חשובים לכם מעוד איזה הישג מפלגתי קטן. אני ממש מבקש מכם – בואו ונסגור עוד היום. אל תעלו בדעתכם להיכנס להרפתקאות של ריצה עצמאית. אל תאיימו בזה אפילו. זה חוסר אחריות שאני יודע שרובכם לא מסכימים לו. זו ממש התאבדות. יש לנו הסכם. חתמתם עליו אז ושום דבר לא השתנה מאז שמצדיק לפתוח אותו. איתמר יהיה בע”ה חבר כנסת ואם נעבוד נכון ותהיה לנו סיעתא דשמיא אז גם מי שתשימו כהבא בתור אחריו.

אני באמת מאמין שזה הדבר נכון, וכפי שכבר הודעתי, באופן אישי אוותר שוב ושוב, גם על המקום השני, וגם על תיק המשפטים שכל כך חפצתי בו, כדי להגדיל את החיבור ואת הכח הפוליטי הכולל שלנו. אני בטוח שגם אתם תגלו את האחריות הזו ותדרשו ממנהיגי המפלגה שלכם לא לעסוק בפוליטיקה אלא להציל את ארץ ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.