סמוטריץ מגיב: גפני משקר וסוחט בחוסר הגינות

לאחר שגפני האשים כי הציונות הדתית העבירה תקציבים מהישיבות החרדיות לישיבות דתיות, מגיב ח”כ בצלאל סמוטריץ בחריפות וטוען כי גפני משקר בנושא זה. הוא האשים את גפני בסחיטה פוליטית.

לאחר שגפני תקף בחריפות את הבית היהודי וטען כי הם לקחו כסף מתקציב הישיבות החרדיות והעבירו לישיבות של המגזר הדתי לאומי, מגיב ח”כ בצלאל סמוטריץ בקבוצת המטבחון להאשמות, ואומר כי גפני אינו דובר אמת בנושא זה, הן לגבי הקדנציה הנוכחית, והן באשר לקדנציה הקודמת.

לדבריו, “זה נכון שישיבות מעודדות גיוס מקבלות יותר אבל שקל אחד לא בא על חשבון הישיבות החרדיות. השנה הבאנו 40 מליון ש”ח כסף קואליציוני שלנו לתוך התקנה כדי לשפות על התוספת של הישיבות שלנו. מאוד היינו רוצים שעל בחורי הישיבות יקבלו 1200 ש”ח אבל אנחנו לא מסוגלים כרגע לנהל אירוע כזה ביחס ל 120 אלף תלמידי ישיבות”.

הוא הסביר כי “מאחר ולצערנו אצלינו יש מעט יחסית בחורי ישיבות זה משהו שאנחנו יודעים להשיג אותו”. סמוטריץ סיפר: “הצעתי לגפני לפני חודשיים ללכת ביחד למהלך מדורג של דרישה להשוואת תקציב הישיבות לתקציב האוניברסיטאות אבל הוא דחה אותי על הסף וטען שאין סיכוי”

“בקיצור, יש אכן טעם לפגם כלפי חוץ בזה שבישיבות שמעודדות גיוס מקבלים יותר ואפשר להתווכח אם זה ראוי”,, אמר והוסיף: “גם אצלינו יש ויכוחים על זה. אבל לטעון שזה בא על חשבון הישיבות החרדיות זה שקר גם ומאחר וגפני מבין במספרים הוא יודע מצוין זה ככה”.

בהמשך הוסיף סמוטריץ: “אגב, כבר בהסכמים הקואליציוניים של אגודת ישראל ושלנו כתוב שאצלינו יקבלו תוספת וכתוב במפורש שזה לא יפגע בישיבות החרדיות והפירוש הפשוט של זה הוא שאנחנו צריכים להביא כסף מהבית בשביל זה וכך אכן זה עובד”.

בהמשך אף טען כי ח”כ גפני הוא סחטן. “מה שהוא עשה עם חוק החטיבה להתיישבות שהוא בהסכם הקואליציוני שלנו והוא מנסה לכרוך בו דברים שלא קשורים אחרי שחוק הגיוס שלו עבר זו פשוט סחיטה”. לדבריו, “גם בפוליטיקה אמורה להיות הגינות. אני לא העלתי בדעתי לכרוך שום דבר בחוק הגיוס”.

דבריו באים לאחר פרסום דברי גפני אמש שטען בהתייחסות לתקציב הישיבות כי “היו אמורים להוריד את תקציב הישיבות לשבעים שקל לשנה עבור תלמיד, שזה לא דבר של מה בכך. שלא נדבר על כך שהפסיקו את הבטחת הכנסה לאברכים, והחזרנו בחזרה. החזרנו את הבטחת הכנסה, החזרנו את תקציב הישיבות, ואני חייב לומר לכם היה לי היום ישיבה וישבנו על הנושא הזה. בממשלה הקודמת קיצצו בתקציב הישיבות באופן נורא ואיום, ותכננו השנה לקצץ עוד רבע”.

לטענת גפני, “בציונות הדתית לא נפגעו. פשוט הגדילו את התעריף שלהם. לנו הורידו ל-240 שקל לנקודה, ולהם העלו 1548 שקל. הם היו שותפים יחד עם לפיד, ועכשיו כשהכול חוזר חזרה, תחזרו גם אתם לאותו מקום שהייתם ב-2012.אך הם רוצים להישאר עם כל הכסף הזה שהם לקחו מאיתנו”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.