סערה • יתד נאמן תוקף את “העדה החרדית”: “רודפים של כלל ישראל!” • בפנים: המאמר המלא

לאחר דבריו החמורים של אחד מחשובי רבני “העדה החרדית” הרה”ג רבי יהושע רוזנברג כנגד מרן הגראי”ל שטיינמן, הבוקר מגיעה התגובה הליטאית.
במאמר ארוך המתפרסם הבוקר (ג’) ב”יתד נאמן”, תוקף העיתון את הגר”י רוזנברג ואת העדה החרדית כולה.
במאמר נכתב: “לאחרונה ברשות הרבים מסתובבים אישים המנסים לעקור את סמכותם של מרנן ורבנן עיני העדה שליט”א, המנווטים את הציבור החרדי, ע”י הטלת טרור בנאומי כיכרות ודרשות בית כנסת. כך זה לא יוכל להימשך!!”.
והעיתון לא משאיר סימני שאלה למי הכוונה: “במשך תקופה ארוכה צעדו הציבור התורני והעדה החרדית זה לצד זה בהערכה. למרות חילוקי הדעות בדרכי ההנהגה, נהגו המנהיגים כבוד זה בזה, גם כאשר לא הסכימו, ובסופו של דבר נותרו אוהבים זה לזה.
“אבל בתקופה האחרונה”, ממשיך המאמר התקיף, “חלה החמרה חמורה ונשברו כל הכללים. יחידים בעלי מעמד מבני אותו חוג ידוע, כאלה שמתעטרים בתוארים רשמיים של אותה עדה, החלו לנסות לערער את סמכות ההנהגה של עולם התורה, תוך כדי פגיעה בנפש נקי וצדיק, תוך כדי עלילות בוטות ושקרים גסים. הם מנצלים את העבודה שהעיסוק במלחמה האמיתית – שמירה על עולם התורה, אינה מותירה זמן להכחשות על כל עלילת דם ודיו.
“אותם פוערי פה נגד קדוש ישראל”, כותב יתד נאמן, “הם “רודפים” של כלל ישראל! כאשר מנהיגי עולם התורה עומדים כחומה בצורה, הם צועקים “הם מבקשים להתפשר”. מדובר בניסיון שווא לזרוק רפש, במערכה שבה הותרו כל המוסרות. מדובר באנשים שכדי לגדל את עצמם הם זקוקים למערכה לשם מערכה. חתולי רחוב שמחפשים עכברים כדי לרדוף אחריהם”.
צפו במאמר המלא מתוך “יתד נאמן”:

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יתד מחוצפים! מי לימד את הציבור החרדי מה זה טרור? אחרי הדקירה של נתי גרוסמן פירסם יתד מודעת גינוי פושרת וכוללנית “על כל מקרי האלימות שהיו” (כמו שאשף מגנה פיגוע וד”ל). בלי חתימה של אף רב מטעמם ולא עוד אלא שאיימו על רבנים לבל יעזו לגנות טלו קורה מבין עיניכם טרוריסטים אלימים ועלובים את כל הרחוב החרדי הפכתם למרחץ אלים ומדמם. רק לכם מותר להיות אלימים. סותמים את הפה לכל מי שפועל נגד הגיוס.
    נ.ב פעם באמת הליטאים היו קרובים לסאטמער

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב