ספרד מובילה במוכנות לכניסת הרכב האוטונומי באירופה

בכירים במשרד התחבורה של ספרד (DGT) נפגשו עם חברת מובילאיי

יום ג’, 22 במאי. משלחת מטעם ה-DGT ביקרה אתמול בירושלים במשרדי מובילאיי, חברת בת של אינטל, המובילה בעולם במערכות מתקדמות לסיוע לנהיגה (ADAS) ולנהיגה אוטונומית, כחלק משיתוף הפעולה שהתחיל בינואר השנה בין שני הגופים, ושמטרתו להפחית את התאונות הכוללות נפגעים בכבישי ספרד, לעודד את הבטיחות בדרכים, וכן לקבוע את התשתית להכנסת הרכב האוטונומי בספרד. התוכנית תפעל תחת הכותרת “לשפר את הבטיחות כיום, כדי להגיע למחר אוטונומי”.

ליאור סתון, סמנכ”ל חטיבת האפטרמרקט של מובילאיי, הציג להנהלה הכללית לתעבורה את החזון והרגולציה הישראלית המקודמת על ידי הממשלה בישראל בתחום הבטיחות בדרכים, כמו גם את האופן שבו יישום הטכנולוגיה משפיע באופן משמעותי על צמצום התאונות והקטל בכבישים.

במסגרת ההסכם, ה-DGT תחפש דרכים לעידוד הטמעת מערכות הנהיגה בציי רכב ציבוריים ופרטיים כדי לשפר את הבטיחות בדרכים; חיישני המערכות קוראים את הכביש כדי למנוע יציאות מן הנתיב והתנגשויות חזיתיות, והם יכולים לגלות משתמשים פגיעים, כגון הולכי רגל ורוכבי אופניים, ולהתריע מפני תאונות אפשריות.

על פי סקר של ה-DGT, ייתכן שההכנסה של טכנולוגיה זו בכלי הרכב מנעה כ- 4,000 תאונות בשנה האחרונה, הפחיתה בכ-54% את התאונות של התנגשות חזיתית וכן מנעה 19,000 תאונות הקשורות בסטייה בלתי רצונית מן הנתיב.

במסגרת שיתוף הפעולה בין מובילאיי לבין ה-DGT, מושק הפרויקט Autonomos Ready Spain, שבאמצעותו תפלס ספרד את הדרך לקראת הרכב האוטונומי, הן מבחינת חקיקה והן מבחינת תקינה של הבטיחות. סביר להניח שכלי הרכב האוטונומיים יחדרו לכבישים בשלבים, לרבות באזורים עירוניים שימופו ברמות דיוק שתאפשרנה את השימוש בכלי רכב אוטונומיים.

ברצלונה היא העיר הראשונה המצטרפת לפרויקט. במסגרת הפרויקט ירכשו גופים המשתפים פעולה 5,000 כלי רכב המצוידים ב-Mobileye 8 Connect™, והם יאספו בזמן אמת פרטים על הרחובות ועל התשתיות של ברצלונה. זאת במטרה לשרטט מפות ברזולוציה גבוהה המבוססות על מיקור המונים באמצעות המערכת Road Experience Management (REM™) של מובילאיי. הפרויקט יאפשר איסוף מידע על תשתיות העיר ויאפשר להכין מפה מיוחדת המתעדכנת בזמן אמת, כך שהנהיגה האוטונומית העתידית תהיה בטיחותית יותר.

חיימה מורנו, סמנכ”ל לתפעול וניידות של ה-DGT, אמר “ההטמעה ההדרגתית של מערכות נהיגה אוטונומית ו-ADAS בציי הרכב בספרד תתרום באופן משמעותי להגברת הניידות והבטיחות, ותהפוך אותן יעילות יותר”.

פרופ’ אמנון שעשוע, מנכ”ל ו-CTO מובילאיי וסגן נשיא בכיר באינטל העולמית: “הפרויקט של ברצלונה הוא צעד גדול שנועד להפוך את התחבורה העירונית האוטונומית למציאות. אנחנו גאים בכך שיש לנו את ההזדמנות להציג כיצד טכנולוגיית ה- ADAS שלנו מתווה את הדרך לעתיד אוטונומי, תוך כדי כך שאנו הופכים את הכבישים לבטוחים יותר לנהגים ולהולכי הרגל”.

כלי הרכב המשתתפים בפרויקט והמצוידים בטכנולוגיית מובילאיי הינם בבעלות העירייה, חברות הובלה, אוטובוסים עירוניים, שירותי שיתוף מכוניות וכן נסיעות משותפות. זהו פרויקט המציב את ספרד כמובילה בתחום הבטיחות בדרכים וכמובילה בהכנסה הבטוחה של כלי הרכב אוטונומיים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.