שאלי שרופה באש: ספרי תנ”ך קרועים וכתובות נאצה בבסיס צבאי

 חיילים שמשרתים בבסיס סירקין במרכז הארץ, נכנסו לבית הכנסת הצבאי בבסיס וגילו ספרי תנ”ך קרועים על הרצפה וכתובות נגד יהודים ובעד ימ”ש – כך  פורסם בחדשות 2 Online.

 חוקרים של המשטרה הצבאית וקציני הבסיס אספו את הספרים והחלו בתיקון הנזקים.

 טרם ידוע מה הרקע לאירוע, אך ככל הנראה לפחות חייל אחד מעורב בו.

 גורם שמעורה בפרטי המקרה סיפר לחדשות 2 Online: “מדובר במקרה חריג מאוד, ומי שעשה את העבירה ישלם עליה במלוא החומרה”. חיילים בבסיס, למראה הנזק, אמרו: “מי שעשה את זה מזלזל ביהדות. לא ייתכן שזה קורה בתוך בסיס צבאי. זה ממש מבהיל – פשוט חילול של כל הערכים שלנו”.

מדובר צה”ל נמסר בתגובה: “בנושא מתנהלת חקירת מצ”ח, ועם סיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית”.

דובר המשטרה מסר מדובר בונדליזם חמור בשני בתי כנסת ביישוב עזר בחבל לכיש.

מתנדב בית הכנסת המרכזי ביישוב שהגיע הבוקר כהרגלו על מנת להכינו לקראת אירוע בשעות הצהרים הבחין כי בית הכנסת נפרץ, דלת ארון הקודש נעקרה ממקומה וספרי התורה נקרעו ונזרקו על הרצפה כמו גם תשמישי הקדושה של בית הכנסת שהושחתו והושלכו. בבדיקה שערך בבית כנסת סמוך הממוקם בקראוון נמצא נזק דומה לספרי התורה ותשמישי הקדושה. כוחות משטרה רבים בפיקוד מפקד תחנת קריית מלאכי, סנ”צ סמי מרציאנו הוזעקו לבתי הכנסת והם עורכים סריקות אחר החשודים שנמלטו. בנוסף פועלים בזירה צוותי הזיהוי הפלילי על מנת לאסוף ראיות וממצאים. בשלב זה ללא חשודים.

סנ”צ מרציאנו ציין כי “מדובר במקרה חמור וכי בשלב זה נבדקים כלל כיווני החקירה במטרה לאתר את החשודים” מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם הלוי אמר בהתייחס לאירוע החמור כי ” המראות של ספרי תורה קרועים וזרוקים הם קשים, מדובר במעשה חמור ביותר, הנחתי לתת עדיפות לחקירת המקרה בכדי להגיע כמה שיותר מהר למבצעי המעשי הנפשע”.

 בתמונות: הוונדליזם בבית הכנסת. קרדיט: חט’ דובר המשטרה.

IMG-20140110-WA0000 IMG-20140110-WA0001

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.