סקר: הרצוג מתרסק – ליברמן מתחזק(וידאו)

נתונים שפורסמו במהדורת “מבט” מציגים ירידות במספר המנדטים לליכוד ולמחנה הציוני, ו-10 מנדטים בלבד ליעלון במידה וירוץ לתפקיד רה”מ. הפתעה בשאלה אודות הנהגת מפלגת השלטון. {החרדים יציבים}

נתונים שפורסמו במהדורת “מבט” מציגים ירידות במספר המנדטים לליכוד ולמחנה הציוני, ו-10 מנדטים בלבד ליעלון במידה וירוץ לתפקיד רה”מ. הפתעה בשאלה אודות הנהגת מפלגת השלטון.

אם תוקם מפלגה חדשה בראשות שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, היא תזכה ב-10 מנדטים. בנוסף, הסקר מצביע על התחזקות של מפלגת יש עתיד. על פי הסקר, אם היו בחירות היום מפלגתו של יאיר לפיד הייתה זוכה ב-20 מנדטים.

את הסקר ערכה חברת TNS, בראשות סטלה קריוף בקרב 500 נשאלים שמייצגים את כלל האוכלוסייה בישראל. ואלה התשובות לשאלה “למי הייתם מצביעים לו נערכו בחירות?”:

הליכוד 22, יש עתיד 20, הבית היהודי 13, הרשימה המשותפת 13, מפלגת יעלון 10, המחנה הציוני 9, ישראל ביתנו 9, יהדות התורה 7, ש”ס 6, כולנו 6, מרצ 5.

כאשר נשאלו המשתתפים בסקר מי לדעתם מתאים להיות ראש ממשלה, 23 אחוז השיבו כי נתניהו, 15 אחוז בחרו ביאיר לפיד ו-9 אחוז בחרו ביעלון. גם גדעון סער זכה לאהדה יחסית – 6 אחוז מהנשאלים השיבו כי היו תומכים במועמדותו לראשות הממשלה. זאת לעומת 5 אחוזים שקיבל הרצוג.

שאלה מעניינת נוספת בסקר הייתה: מי מתאים לעמוד בראשות הליכוד? בשאלה זו נתניהו ויעלון זכו בתיקו של 27 אחוז מהקולות. אחריהם נמצא גדעון סער, שנתמך על ידי 20 אחוז מהנשאלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.