סרט על יוצאים בשאלה מעורר סערה בקהילה החסידית בארה”ב

סרט על שלושה יוצאים בשאלה בארה”ב, מעורר סערה בקהילה החסידית המקומית, לאחר שחלק מבני משפחות אלה שיצאו בשאלה שיתפו פעולה עם הבמאיות והתראיינו בשמם לסרט

לא נפסיק לייבב: סרט דוקומנטרי חדש בהפקת ענקית הסדרות והסרטים ברשת “נטפליקס”, על יוצאים בשאלה שעזבו את הקהילה החרדית בארצות הברית, אשר ישודר בימים הקרובים (הפרמיירה תתקיים ביום שישי הקרוב, ה-20 לאוקטובר), מעורר סערה בציבור החרדי ובעיקר החסידי בארה”ב.

בסרטון טריילר שפורסם ביוטיוב, נראים “ארי” “לוזר” ו”אתי” כשהם מתעדים את הליכי יציאתם בשאלה. ארי מתעד את עצמו גוזר את פאותיו ומסתובב ברחובות ברוקלין וסופג ביקורת מצד חסירו לקהילה על חזותו החדשה, כאשר הכל מתועד.

“לוזר”-אלעזר טוורסקי (31), אף הוא משתף בסרט את תהליך יציאתו בשאלה ומספר על היכרותו לראשונה עם החברה הלא דתית על ידי צפייה בסרטים שהשיג בחנויות סרטים כאשר הדבר אסור לחלוטין במגזר.

ביקורת רבה הועלתה בימים האחרונים בקהילה החסידית בארה”ב, על חלק מבני משפחתם של “היוצאים”, אשר הסכימו לשתף פעולה עם הבמאים והמפיקים בסרט על דבר לו, לטענת גורמים בקהילה החסידית האמריקאית, לא היה צריך לתת פומבי ובטח לא כראיונות לסרט.

בסרט מובא גם סיפורה של “אתי”, “גיבורת” הסרט, אשה חרדית, אמא לשבעה ילדים שמחליטה לעזוב את בעלה ואת הקהילה החרדית ונאבקת על ילדיה תוך התמודדות עם עורכי דין ומאבק בלתי מתפשר מצד משפחתה – שגם הוא זכה לביקורת רבה מהצד החסידי.

במאיות הסרט הן רחל גראדי והיידי יואינג, במאיות של סרטים תיעודיים רבים זוכי פרסים ומועמדים לפרסים הנחשבים ביותר בארצות הברית לסרטים דוקומנטריים.

צפו בטריילר של הסרט שעורר סערה בארה”ב:

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שיזעמו על עצמם. קודם שיחנכו את הילדים אח''כ יבכו שהם מופיעים בסרט

    מדובר בתופעה שמציבה תמונת מראה כלפי החברה החרדית, כיצד נראה החינוך והתרבות וכיצד הדברים נעשים, בעיקר מקפידים על סגירות וכבוד הקהילה מאשר חנוך לנער על פי דרכו כפי רצון ה’ יתברך. ואז במקום חשבון נפש , כשהכל יוצא הם זועמים על אלו שמספרים מה קורה.
    זה לא שהיוצאים בשאלה צדיקים ולא אשמים במעשיהם. אך על הקהילה לעשות את חשבון נפשה במקום לנסות להסתיר את המחדל.

    בנצי אופשטיין |
    הגב