עבודת יתר – אפשר למות מזה, בת 24 מתה לאחר 30 שעות עבודה רצופות

קופירייטרית בת 24 מאינדונזיה כתבה פעמים רבות ברשת החברתית, על שעות העבודה הקשות שלה. השבוע היא מתה לאחר שעבדה במשך יותר מיממה, מבלי לישון ולאחר שתיית כמויות מרובות של משקאות אנרגיה.

כפי שפורסם באתר ‘מאקו’ נהגה הצעירה שעבדה במשרד פרסום הממוקם בבירת המדינה, לכתוב בטוויטר שלה על שעות עבודתה הארוכות והקשות.

בחברת הפרסום מספרים כי הייתה עובדת חרוצה שלקחה על עצמה, ככל הנראה, יותר ממה שיכולה הייתה לעמוד בו פיזית. “30 שעות עבודה וממשיכה בכל הכוח”, כתבה ברשת, ובפעם אחרת כתבה את מה שנראה כבחירת מילים בעייתית “הלילה, אני נושאת את המפתחות למשרד בפעם השמינית ברציפות. אני עדיין פה, אין לי חיים. שמישהו בבקשה יוציא אותי לשתות משהו ולצחוק”.

לפני כחודש כתבה כי היא “בבית לפני חצות אחרי שלושה שבועות ארוכים ומעייפים במיוחד. המשימה הושלמה”.
לעיתים כתבה על הדרישות התובעניות של מנהלי החברה בה עבדה “השינה המתוקה ביותר שהייתה לי בהרבה מאד זמן, רק חבל שאני אמורה לקום שעה מוקדם יותר. לא שמעתי שלושה צלצולי טלפון ושלוש שעונים מעוררים”! מן הסתם הייתה זו תוצאה של שבוע ללא שינה שעבר עליה.

השבוע פרסמה אם הצעירה ברשת “שלום לכולם, מאז אתמול בלילה ועד עכשיו הבת שלי, קופירטיירית, נמצאת במצב “צמח” בחדר מיון. הסיכויים אינם מזהירים. היא התמוטטה אתמול בלילה אחרי עבודה ממושכת בשעות נוספות במשך שלושה ימים. היא עברה את הגבול. אני לא ישנתי מאז שזה קרה”.

כשעה לאחר מכן, דירן מתה.

כתגובה להודעה של אם הצעירה, כתב עובד שהכיר את העובדת המסורה “שעה אחרי פרסום ההודעה הזאת… הבת שלה מתה. היא מתה משום שהיא עבדה שעות נוספות רבות מידי ושתתה משקאות אנרגיה רבים שתקפו את הלב שלה. שתנוח על משכבה בשלום”.

משקאות האנרגיה מהם שתתה ושגרמו להישאר ערה הינם הגרסה התאילנדית ל”רד בול” משקה האנרגיה המוכר. דרין כתבה על משקאות האנרגיה הללו ועל כך שסייעו לה להישאר ערנית “ביליתי חצי מהלילה כשאני כותבת קופי וסיימתי 23 עמודים בעזרת כוס וודקה, מיקס רד בול ועכשיו אני לא יכולה לישון, אז תחזיקו מעמד איתי”.

בחברת הפרסום הודיעו על כך שהם יסגרו את משרדי החברה השבוע, במטרה לאפשר לעובדים יום אבל אחד לזכר העובדת הנאמנה.
הם הביעו בקשה אחת “אנשים, בבקשה, הכירו את הגבולות של הגוף שלכם. אל תלחצו על עצמכם כל כך חזק”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.