עדי ראייה: הסיפור שמופץ ברשת אודות המחבל -אינו נכון

הסיפור שמעורר סערה בימים האחרונים במגזר החרדי וכביכול מתועד במצלמות האבטחה של קריית ‘בעלזא’ בירושלים -“דמיונות”. כך נטען מפי גורמים בכירים שמעורבים באבטחת האזור ושולטים על מערכת הבקרה של המצלמות. “הרכב של המפגע בגאולה, אינו אותו רכב שעמד בסמוך אל בית המדרש”

סיפור שמעורר סערה בימים האחרונים  במגזר החרדי וכביכול מתועד במצלמות האבטחה של קריית ‘בעלזא’ בירושלים -“דמיונות”. כך נטען מפי גורמים בכירים שמעורבים באבטחת האזור, ושולטים על מערכת הבקרה של המצלמות. “הרכב של ‘בזק’ שנצפה ממתין ברחוב, אינו אותו רכב של המפגע”.

בסיפור שהופץ בכל כלי התקשורת החרדיים כולל העיתונות המודפסת, נכתב כי בבוקר הפיגוע האכזרי בשכונת גאולה בירושלים שבו נרצח הק’ קרישבסקי הי”ד נראה המחבל כשהוא ממתין בעצבנות מחוץ לבית המדרש  לסיום שיעורו הפופולרי של המגיד שיעור הרב הגאון מנשה רייזמן שליט”א כאשר בסיום השיעור עשרות המשתתפים יוצאים אל תחנת האוטובוס שעל יד בית הכנסת.

אלא שבעקבות הזמנה פתאומית של המגיד שיעור לחו”ל שהסכים לצאת אליה מבי לרצות בכך, בוטל השיעור ולאחר המתנה רבה, המחבל -לכאורה- ראה שאף אחד לא יוצא, ונסע בחמת זעם אל מלכי ישראל, שם פגע בתחנת אוטובוס שהיתה עמוסה פחות, ומשכך נמנע אסון כבד הרבה יותר.

בנוסף צירפו המפיצים קטע וידאו משיעורו של הרב רייזמן כשהוא מספר את הסיפור, ככל הנראה כפי שמסרו לו. אך כאמור, אמיתות הסיפור או תיעודו במצלמות האבטחה, שנוי במחלוקת.

 

 

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מפי עובד בקרבת מקום שראה במו עיניו את סרטוני האבטחה למחרת הפיגוע, הדבר נכון במאת האחוזים ובדיוק כפי שסיפר הרב הנ”ל, שהמחבל יצא מרכבו והסתובב אנה ואנה נכנס לרכבו והסתלק.

  יוסי |
  הגב
 2. אם הוא הלך לקליינטים לתקן אינטרנט איך הוא הגיע לבית יהשע?

  יודי |
  הגב
 3. מה בדיוק מפריע לכותב הכתבה להטיל ספיקות בסיפור של המג״ש….יש מאות סיפורים שאפשר להסתפק על אמינותם ומעולם לא נכתבה כתבה מיוחדת לצורך הטלת ספק באמינותם….למי שיש פיתרון שיעלה את תשובתו….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב