עולם התורה • אירוע רב־רושם בוועידת החינוך בבנייני האומה בירושלים

בצל האיומים על עולם התורה ננעלה אתמול ועידת החינוך השנתית של איחוד בני הישיבות בירושלים עיה"ק

בבנייני האומה בירושלים התקיימה אמש (רביעי) ועידת החינוך השנתית של איחוד בני הישיבות בארץ ישראל בהשתתפות גדולי הדור ראשי ישיבות, מרנן ורבנן שליט"א ובראשם נשיאי האיחוד מרן ראש הישיבה רבי משה הלל הירש שליט"א ומרן ראש הישיבה הגאון ר' דוד כהן שליט"א.

הוועידה נפתחה בשעות הבוקר באולם הדיונים במרכז הקונגרסים בנייני האומה, במהלך מושבי הבוקר התקיימו פנאלים ודיונים בהשתתפות מאות רכזים בנושאי חינוך ודרכים ליצירת קרבה, אמון והגדלת המוטיבציה אצל התלמידים. כמו כן התקיים רב שיח חינוכי בהשתתפות משגיחי הישיבות ורכזי האיחוד מרחבי הארץ.

במושב הצהרים, תחת הכותרת 'רעיון לביצוע' ובבחינת איש את רעהו יעזורו, הוצגו לרכזים רעיונות חינוכיים מעשיים, כאלה שכבר בוצעו ומבוצעים בהצלחה בקהילות שונות.

מושב מרתק התקיים בהשתתפות מנהלי הארגונים הציבורים הגדולים, בהם: הרב חנניה צ'ולק מ'עזר מציון', הרב אברהם זייבלד מ'לב לאחים' והרב שלמה רוזנשטיין מ'דרשו', שרתקו את הקהל הרב בפאנל מעניין במיוחד.

ראש עיריית ירושלים משה ליאון שהעירייה בראשותו אף פרשה חסות על האירוע, נשא דברים בוועידה ואמר בין היתר: "בשנים האחרונות זכינו להכפיל את הסיוע לבני הישיבות בירושלים", דבריו זכו לתשואות רמות.

עוד הוצגו בוועידה תכניות הדגל של איחוד בני הישיבות הפועלות במהלך כל השנה, ובהם תוכנית 'מסילות' ותוכנית 'נטועים', זאת יחד עם הצגת הכלים העומדים לרשות הבחורים והרכזים באמצעות אגף מוקד הייעוץ של האיחוד. לאחר הצגת התוכניות התקיים פאנל מעשיר על תכנית 'המשיבים' בקהילה.

מרכז הוועידה היה ללא ספק המעמד המרכזי שנערך בשעות הערב ובמרכזו שו"ת חינוכי ואקטואלי עם גדולי ישראל שליט"א: מרן ראש הישיבה הגאון הגדול הגרמ"ה הירש שליט"א, ומרן ראש הישיבה הגאון הגדול הגר"ד כהן שליט"א נשיאי האיחוד.

מרן ראש הישיבה הגרמ"ה שליט"א התייחס בדבריו לחשיבות לימוד התורה לקיומו של עם ישראל לאורך הדורות והעלה על נס את חשיבות הלבוש, המכובדות וההנהגה בימי בין הזמנים הממשמשים ובאים. מרן הגר"ד כהן שליט"א הביע את תקוותו כי תימצא הדרך לנצל את ימי בין הזמנים להענקת תוכן נוסף לבחורים הן על ההיסטוריה של עולם התורה והן על יסודות האמונה.

במרכז מושב הערב התקיים מעמד תפילה בראשות מרן המשגיח הגר"ד סגל ולאחר מכאן נשא הגר"ד דברים וענה על שאלות שנוגעות לבחורי הישיבות בפרט בימי בין הזמנים. עוד נשאו דברים הגר"ש גלאי שליט"א שחיזק את המשתתפים בדבריו החמים, וראש ישיבת פונביז' הגרח"פ פרץ שליט"א.

הוועידה ננעלה בשעות הערב, באווירה של חיזוק בלימוד התורה ובהנהגה הראויה לבני הישיבות, הנהגה של יראת שמים, מכובדות וקידוש שם שמיים ברבים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *