עזה ותהליך השלום: הפגישה של רה”מ עם קושנר

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לפגישתו עם ג’ארד קושנר וג’ייסון גרינבלט שנגע לתהליך המדיני עם הפלסטינים

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לפגישתו עם ג’ארד קושנר וג’ייסון גרינבלט שנגע לתהליך המדיני עם הפלסטינים. “שוחחנו על התהליך המדיני, על סוגיות האזור וגם הייתה התמקדות מיוחדת במצב בעזה”. אמר נתניהו. “אני חייב להגיד שהייתה תמיכה מוחלטת בעמדותינו ובפעולותינו להבטיח את ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה בתחום יישובי עזה, דברים שנאמרו גם באופן פומבי על-ידי נציגי הממשל האמריקני. עלתה גם השאלה כיצד אפשר לפתור את הבעיה ההומניטרית בעזה מבלי לחזק את חמאס. הדברים האלו ברורים – קודם כל איך שומרים על הביטחון, ואיך מונעים התלקחות רחבה, אם הדבר בכלל אפשרי”.

לדברי נתניהו, “אני הבעתי הערכה גדולה לנשיא טראמפ, למזכיר המדינה פומפאו וכמובן לשגרירה היילי על התמיכה הרצופה והאיתנה באו”ם, שבאמת מרשימה מאוד”.

נתניהו סיפר עוד: “אתמול שוחחתי בצאת השבת עם ראש ממשלת בולגריה ידידי בויקו בוריסוב. הוא החליט, אחרי שהיה כאן בביקור כמה ימים קודם לכן, כצעד ראשון לפתוח קונסוליית כבוד כאן בירושלים. הוא טרח להסביר לי בשיחה הזאת שהקונסול הזה לא יטפל רק בענייני בולגריה בירושלים, אלא בענייני בולגריה בכל מדינת ישראל. אמרתי לו שזה צעד מבורך, שאני מקווה מאוד שיוביל לפתיחה במהרה של שגרירות בולגריה הרשמית והשלמה בירושלים”.
לסיום, ראש הממשלה הביא לממשלה החלטה נוספת לחיזוק הדרום. “אנחנו נקצה 21 מיליון ש”ח למצפה רמון, וזה מתווסף ל-47 מיליון ש”ח שכבר הקצנו למצפה רמון לפני 3 שנים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.