עימות סוער בבית העלמין בבני ברק: “לך ללמוד תורה”

בטקס זיכרון שנערך בבית החיים ויז’ניץ בבני ברק, התנהל עימות סוער ואמציונלי בין משפחות החללים לבין בחורי ישיבה מבני ברק שבאו למחות כנגד “הפרובוקציה” של המטה החרדי בליכוד בראשות יעקב וידר .צפו

בטקס זיכרון שנערך בבית החיים ויז’ניץ בבני ברק, התנהל עימות סוער ואמציונלי בין משפחות החללים, לבין בחורי ישיבה מבני ברק שבאו למחות כנגד “הפרובוקציה”, של המטה החרדי בליכוד בראשות יעקב וידר . שוטרים שהיו במקום פיזרו את המפגינים שמזוהים עם הפלג הירושלמי בכוח ממתחם בית העלמין.

“למה אתה לא הולך ללמוד תורה?”, זעקה אחת הנשים לבחור חרדי שהשיב: “העימות הזה על חשבון  על החללים”. בתום הטקס נמעדו  עשרות המשתתפים לשירת התקווה.

בצפת: רוססו כתובות נאצה נגד צה”ל בבית העלמין בעיר. צוותי העירייה מחקו את הכתובות ותלו דגל ישראל מעל במהלך טקס יום הזיכרון.


המטה החרדי בליכוד בראשות יעקב וידר ערך בצהרים  טקס אזכרה ייחודי מסוגו לחללי צה”ל החרדים שנפלו במערכות ישראל.

באזכרה השתתף גם נציג ממשלת ישראל – השר איוב קרא, יו”ר הליכוד בבני ברק ויוזם הטקס – מר יעקב וידר, נציגי מערכת הבטחון והרבנות הצבאית, נכי צה”ל וחיילי צה”ל בסדיר ובמילואים ונציגי תנועות הנוער בבני ברק.

למעשה, זו השנה השניה שהפעילים החרדים מסניף הליכוד בבני ברק מקיימים את הטקס הייחודי בבית העלמין של נתיבי ישיבת פונוביז’, לזכר חללי צה”ל החרדים שנהרגו במלחמות ישראל, וחלקם קבורים במקום.

בשנה שעברה, בה נערך הטקס לראשונה, הגיעה למרבה הצער קבוצת חרדים קיצוניים למקום, ניסתה למנוע את קיום הטקס ואף הבריחה חלק ניכר מהמשתתפים. השנה, החליטה תנועת “אם תרצו”, על אף המחאות הצפויות, לחזק את הטקס ולהשתתף בו.

יעקב וידר, יו”ר הליכוד בבני ברק ויוזם טקס האזכרה: “דווקא בתקופה בה פלג חרדי קיצוני מסית, ואף פועל באלימות, נגד חיילי צה”ל החרדים, גוברת החשיבות של טקס האזכרה החשוב שאנו עורכים לזכרם של חללי צה”ל החרדים, שמסרו את נפשם על הגנת עם ישראל וארץ ישראל, אך לא זוכים שיעלו על קברם ביום הזיכרון. אני מודה לממשלת ישראל ולתנועת ‘אם תרצו’ על הסיוע וקורא לכלל הציבור לכבד את זכרם של אחינו הקדושים הי”ד, לבוא לטקס ולהצטרף אלינו בתפילה לעילוי נשמתם”.

מנכ”ל תנועת “אם תרצו” מתן פלג שתנועתו מובילה את השתלבותם של החרדים בחברה הישראלית אמר לקראת האירוע כי: “אנו מצדיעים לחיילי צה”ל בכל מקום שהם וזוכרים את הנופלים כולם. החיילים החרדים הקבורים בבני ברק הם אות להשתלבות בין ספרא וסייפא המשמשים יחד בחרדת קודש ובהצלחה רבה. אנו נזכור את כולם, באמירת תהילים וקדיש לזכר הנופלים, בהצדעה לדגל ובעמידה יחד-כאיש אחד בלב אחד.”

 

צילום: ״הכל מהכל ללא צנזורה״

עימות סוער בבית העלמין בבני ברק בין הורים שכולים לבחורי ישיבה: "לך ללמוד תורה"

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ יום שני 1 מאי 2017

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.