מאבק השבת: מנכ”ל קופיקס VS סגר”ע ת”א: “אתה נגוע בצביעות” (וידאו)

המלחמה על השבת בת”א: בעלי קופיקס, אבי כ”ץ, הקים ארגון חדש ששם לו למטרה לסגור את כל העסקים שפועלים בשבת – בתל אביב ומחוצה לה. בעיריית תל אביב כועסים על היוזמה, צפו בעימות הסוער עם סגן ראש העיר ת”א אסף זמיר.


(באדיבות רשת)

המלחמה על השבת מתחדשת, והפעם אבי כץ ששם למטרה לסגור את העסקים בשבת, אך בעיני עיריית ת”א הדבר לא מוצא חן, כץ התעמת בראיון לערוץ 2 עם סגן ראש עיריית ת”א.

כזכור, אנשי עסקים ופעילים חברתיים הקימו היום (שני) קואליציה למען שבת שוויון במסגרת המאבק הציבורי למען יום מנוחה בשבת.

“אני זועק את כאבי כמקופח”, אמר אבי כץ, מנכ”ל קופיקס וסופר קופיקס במהלך מסיבת עיתונאים שם הוצגה הקואליציה למען השבת.

בקואליציה חברים  אבי כץ, מבעלי קופיקס וסופר קופיקס, יהודה לניאדו, מנכ”ל רשת השיווק “אושר עד”, צביקה אורן, נשיא התאחדות התעשיינים לשעבר, עו”ד יובל אלבשן, הדיקן לפיתוח חברתי בקריה האקדמית אונו, עו”ד יצחק מירון, ד”ר מאיר בוזגלו, יו”ר תנועת תיקון ויאיר קורח, יו”ר התאחדות הסוחרים.  ועוד סוחרים רבים

במהלך מסיבת עיתונאים אמר כץ כי הוא “רואה לנגד עיניו את עובדיו, ההתארגנות היא של אנשים שנושא המנוחה בשבת כואב להם, פוגע בהם ולכן הם פועלים בעניין. “התארגנו לקואליציה”, אמר, “כדי לומר ‘די לקיפוח'”.

כץ ציין ואמר עוד: “מי שעובד בשבת הם הקופאים, הסדרנים – כל אותם עובדים שנמצאים בסוף שרשרת המזון התעסוקתי. אני מאמין כי מדינת ישראל צריכה ליהנות מהשבת, לשמור עליה ולנוח בה כמו שהיא מבינה”.

“לכולנו הזכות לנוח יום בשבוע, כדי להגיע במצברים מלאים ובכיף לעבודה”, אמר אורן, “היום כולנו מתלוננים על נושא של עובדי קבלן, האנשים המקופחים בחברה הישראלית. אנחנו מתנגדים לכך שבית קפה או חוף הים או המסעדה יסגרו בשבת, אך עם זאת כל דבר אחר שקשור למסחר כמו רהיטים או מכוניות – הם לא צריכים להיסחר בשבת. יש לזה משמעות של פדיון העבודה מעבר לצביון היהודי”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.