עיתונאי טורקי יוצא להגנת הזוג הישראלי: “אלפים מצלמים את בית ארדואן”

“גם אם האנשים האלה הם מרגלים – יש לשפוט אותם על טיפשות, לא על ריגול. אלפי אנשים מצלמים את ביתו של ארדואן מתוך סקרנות, ורק מרגלים חשפו את עצמם? אפשר להסביר את זה רק בטמטום”

התקשורת בטורקיה כמעט ולא מסקרת את פרשת מעצרם של הזוג הישראלי. העיתונאי הטורקי קאן אטאקלי כינה היום (ראשון) את המקרה. “האירוע המוזר של יום שישי”.

“מי יודע כמה מרגלים עברו במגדל הענק בג’מליג’ה, אפילו אני”, כתב אטאקלי. “שלושה אנשים, שניים מהם בעל ואישה, ישבו באחת ממסעדות המגדל ביום שישי, הביטו למטה וצילמו”, תיאר. “הצוות הערני של המסעדה חשד בהם והודיע למשטרה. מיד הגיעו צוותים של הלוחמה נגד הטרור עם שומרים נשיאותיים ולקחו את השלושה למעצר ומיד לאחר מכן לבית המשפט”.

“המשמעות היא שהם ביצעו לכאורה ריגול צבאי”, כותב העיתונאי הטורקי. “אני לא מכיר את הטכניקה הזו, אני לא יודע אם התמונות שצולמו מהמגדל זה מעשה של ריגול, מה שאני יודע הוא שאם השלושה באמת צילמו את ביתו של ארדואן למטרות ריגול – אלפים כמוהם יכולים לעמוד תחת אותה האשמה.

בהמשך כתב כי “למעשה, אם מישהו כל כך אובססיבי לגבי זה, הוא יכול גם לזרוק אותי לכלא באשמת ריגול. כי אין ספור אנשים עולים למגדל ההוא מדי יום, וחלקם מצלמים בלי לדעת את ביתו של ארדואן מלמעלה. למה? כי המגדל מתנשא כמעט ממש ליד ביתו של הנשיא, וכשמסתכלים למטה, אי אפשר שלא לראות את הבית הזה”.

בהמשך טען אטאקלי כי. “כשהגעתי לראש המגדל ב-27 ביולי, בפעם הראשונה אחרי התפרצות הקורונה, הסתכלתי קודם כל באופן טבעי על הבית של ארדואן”, הודה. “אני עובר ליד הבית שלו כבר שנים, אבל מעולם לא ראיתי אותו. כעת, הודות למגדל הזה, אפשר לראות איזה סוג של מקום זה. למען האמת, בזמן שהסתובבנו במגדל, אנשים רבים שאלו ‘איזה מהבתים זה הבית של ארדואן’ ו’האם נסתבך אם נצלם’. וגם אני צילמתי גם תמונה של הבית של ארדואן”.

“לסיום תנו לי להיות גלוי”, כתב העיתונאי הטורקי: “לא רציתי לעמוד שם ולצלם רק כי קציני מודיעין מסתובבים במקום ומסתכלים על מי מצלם מה ובדיוק מאיזו זווית. מתברר שהפחד שלי לא היה כל כך אבסורדי, תראו – שלושה ישראלים נתפסו ונעצרו. האם הם מרגלים? גם אם האנשים האלה הם מרגלים – יש לשפוט אותם על טיפשות, לא על ריגול. אלפי אנשים מצלמים את ביתו של ארדואן מתוך סקרנות, ורק מרגלים חשפו את עצמם? אפשר להסביר את זה רק בטמטום”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.