על השולחן בחזון איש 5: מינוי אביגדור ליברמן לשר הביטחון

מקבלים את ברכת גדול הדור: בשל השינויים הקואליציוניים נועדו היום (ג’) חברי ‘דגל התורה’, חברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר עם מנהיג הציבור הליטאי מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן לייב שטיינמן כדי לעדכנו בהתפתחויות וללבן סוגיות שעדיין נותרו פתוחות בשל השינויים

מקבלים את ברכת גדול הדור: בשל השינויים הקואליציוניים נועדו היום (ג’) חברי ‘דגל התורה’, חברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר עם מנהיג הציבור הליטאי מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן לייב שטיינמן כדי לעדכנו בהתפתחויות וללבן סוגיות שעדיין נותרו פתוחות בשל השינויים.

עיקר הפגישה נסובה סביב חוקי דת, התקציבים והשמירה על לומדי התורה. חברי הכנסת סיפרו לראש הישיבה על ההישגים הרבים בתקופה האחרונה הן בהשבת התקציבים לאברכים, והן בשינוי חוק הגיוס והשמירה על עולם התורה.

מרן ראש הישיבה הגראי”ל שטיינמן הוא זה שהכריע כי יעקב אשר ישובץ במקום השביעי ברשימת ‘יהדות התורה’ מקום השמור ל’דגל התורה’, ואושר הוקרן על פני ראש הישיבה כשהתבשר כשכוח נוסף התווסף לנציגות החרדית בכנסת, כוח שישפיע לטובה על חיזוק עולם התורה והישיבות.

ראש הישיבה עודכן על מינוי ליברמן לתפקיד שר הביטחון וההבטחה כי לא ישנה את מה שהשיגו חברי הכנסת החרדים בביטול חוק הגיוס הקודם.

יצויין כי רק לפני שנה תקף ליברמן את התיקון לחוק הגיוס, שאמור להביא לדחייה של שש שנים ביישום החוק לשוויון בנטל: “זה דבר שלא ייעשה. הכניעה המוחלטת של הליכוד למפלגות חרדיות בנושא השוויון בנטל, הגיור, ברית הזוגיות – פשוט נוגדת את כל רוח הציונות. אי-אפשר להתעלם מהעיתוי האומלל, כשדווקא בשבוע הבא ממשלת ישראל מביאה חוק או הצעת החלטה שמבטלת את השוויון בנטל. אני חושב שכל ההתנהלות פה, קודם כול של משרד הביטחון, היא בלתי סבירה בעליל”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.