פה אחד: שופטי בג”צ דחו את העתירה נגד מינוי דרעי לשר

ניצחון לדרעי: שופטי בג”צ דחו את עתירת התנועה לאיכות השלטון נגד מינויו של יו”ר ש”ס לשר בממשלה. “מינויו של דרעי לתפקיד שר מצוי על גבול מתחם הסבירות, אך בהינתן מכלול השיקולים שעליהם עמדנו בפירוט לעיל- לא מצאנו עילה להתערב בו”, כתבו השופטים בהחלטתם

העתירה הקנטרנית נדחתה: שופטי בג”ץ דחו הבוקר באופן סופי את עתירת ‘התנועה לאיכות השלטון’ שדרשה לפסול את מינויו של יו”ר ש”ס, אריה דרעי, לשר בממשלה.

יצוין כי כבר לאחר שהשופטים סירבו להוציא צו ביניים נגד המינוי, ההערכה היתה שהעתירה צפויה להידחות ומינויו של דרעי יאושר לבסוף.

השופטת רות חיות כתבה בפסק הדין: “חלפו כאמור כ-13 שנים מאז סיים דרעי לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו ב”תיק האישי” וחשבון פשוט מלמד כי מדובר בפרק זמן שהינו כפול כמעט מפרק הזמן שאותו קבע המחוקק כמגבלת כשירות בהקשר זה. עובדה זו יש לה כמובן משמעות לא מבוטלת בבואנו לבחון את סבירות מינויו של דרעי לשר בממשלה ה-34. זאת, כל עוד עומד בעינו סעיף 6(ג) לחוק יסוד: הממשלה כנוסחו היום”.

חיות הוסיפה: “האמת צריכה להיאמר, האיזון הנדרש במקרה דנן בין השיקולים הנוגדים הינו מורכב ואיננו נטול קשיים. ניתן אף לומר כי מינויו של דרעי לתפקיד שר מצוי על גבול מתחם הסבירות, אך בהינתן מכלול השיקולים שעליהם עמדנו בפירוט לעיל ובהינתן שיקול הדעת הרחב המסור לראש הממשלה בעניינים אלה, לא מצאנו עילה להתערב בו”.

בתנועה לאיכות השלטון מאוכזבים מפסק הדין ושוקלים להגיש בקשה לדיון נוסף. “עמדת התנועה הינה כי המינוי מצוי מעבר לגבול הסבירות ושוקלת המשך צעדיה המשפטיים בנושא ובהם הגשת בקשה לדיון נוסף – נוכח חשיבות הסוגיה והשפעתה על הנורמות השלטוניות בישראל”, נאמר בהודעת התנועה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.