הממשיך: הרה”צ ר’ משה סופר מערלוי • פרופיל

במקביל לאבל הגדול על הסתלקות מנהיגם הנערץ, סומכים החסידים את ידיהם על בנו ממשיך דרכו {פוסק, נערץ, אדמו”ר}

בעוד האבל שרוי בחסידות ערלוי על פטירת רבם הנערץ זצ”ל, נאחזים החסידים בהמשך השושלת המפוארת שיסודה במרן בעל ה’חתם סופר’ זצ”ל בן אחר בן עד להרה”צ רבי משה סופר שליט”א בנו בכורו של האדמו”ר מערלוי זצ”ל שצפוי להיכנס תחת אביו בכס האדמו”רות ולהנהיג את עדת חסידי ערלוי בארץ ובתפוצות.

אחד הדברים שמאפיינים את האדמו”ר מערלוי הנוכחי הוא שילוב נדיר ומיוחד של מנהיג רוחני כשעל כתפיו רובץ העול החינוכי של המוני חסידיו ומצבם הפיננסי של המוסדות, זאת לצד כהונתו כאב”ד חסידי ערלוי, פוסק ומרביץ תורה לתלמידיו השותים בצמא את משנתו הלימודית והתורנית.

בחמש שנים האחרונות מאז נחלש אביו זצ”ל שימש הרה”צ ר’ משה כרב ואב”ד חסידי ערלוי ומונה על ידי אביו להוביל את הקהילה בכל צרכיה הרוחניים והגשמיים, “להרה”צ רבי משה סופר שליט”א תהיה סייעתא דשמיא גדולה בכל בזכות הדבקות בדרכי אביו זצ”ל בדקדוק רב”, מספר אחד החסידים בשיחה עם ‘קוקר’.

הרה"צ רבי משה סופר שליט"א
הרה”צ רבי משה סופר שליט”א

“יש ‘גדולים’ רבים בעולם: האחד ‘שקדן’ שכל היום לומד תורה, האחר הולך ומוסר דרשות בבתי כנסת. יש אחד שגם אוסף כספים למען התורה ומזכה שם את הרבים. יש עוד תחומי ‘גדלות’, אך הרה”צ רבי משה הספיק להיות ‘גדול’ בכל התחומים כולם: גם לקבל קהל וגם ללמוד תורה ולפסוק תורה לרבים. אינני מבין איך מספיק כל זאת”. תהה החסיד.

כשהגיע לפרקו, השתדך הרבי עם בתו של האדמו”ר מסטניסלב-לונדון זצ”ל. שימש במשך שנים כרב הקהילה בבני ברק ולאחר מכן בלונדון עד לרגע בו נקרא על ידי אביו לשמש כרב הקהילה הגדולה והמרכזית בשכונת ‘קטמון’ בירושלים.

האדמו”ר שליט”א נולד בהונגריה בילדותו למד בתלמוד תורה ‘עץ חיים’ המיתולוגי, כבר בימי בחרותו בלט בשקדנותו העצומה וברוחב ידיעותיו בכל חלקי הש”ס. שיטת הלימוד בערלוי הייתה מבוססת במשך השנים על דרך הלימוד שהייתה מקובלת בישיבות הונגריה, אצל מרן בעל ה”חתם סופר” זצ”ל אב השושלת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.