אסון המשפחה החרדית שנכחדה. רבה של גילה ל’קוקר”: “היה אהוב באופן מיוחד על הציבור, הם חיכו הרבה עד שתינוקם נולד” – האזינו

אברהם טופאן, בן 56, אשתו גילה, בת 42, ובנם בן השנתיים יוסף-חיים הם בני המשפחה שנהרגו הלילה (ב’) בפיצוץ בבניין מגורים בשכונת גילה שבירושלים – בעקבות דליפת גז. המשטרה ממשיכה בחקירת נסיבות הפיצוץ ובית המשפט האריך עד ליום רביעי את מעצרו של טכנאי הגז, שביצע אמש בדיקות בבניין בעקבות תלונות דיירים.

גיא, חבר של אברהם, תיאר בן אדם “חייכן, שכל הזמן שמח ובחיים לא הזיק לאף אחד”. הוא סיפר כי אמש הלך אברהם לשיעור תורה ולמרות שהרב לא נכח במקום הוא התעקש שהמשתתפים יקיימו את השיעור במלואו. “הרב אמר לו שיהיה לו בן ובגיל 52 נולד לו בן, כל מה שחינכו אותו בבית היה ללכת בדרכה של תורה”, אמר.
הפיצוץ הקטלני נשמע סמוך לשעה 1:20 בלילה, ברחוב שבתאי הנגבי שבדרום ירושלים. תושבים מספרים כי רעש חזק במיוחד נשמע למרחק גדול מאוד ולאחר מכן אנשים החלו לצאת לרחוב, כשבמקביל כוחות הצלה גדולים הגיעו לזירה.

בעקבות אסון הגז הנורא שזיעזע את הציבור כולו ואינה נתפסת בממדים הגיונים, אומר רבה של שכונת גילה הרב אליהו שלזינגר ל”קוקר” על המשפחה השלימה שנהרגה: “הכרתי את האב אישית, היה אדם מיוחד שלא רואים כל יום, יהודי ספרדי עם לב חם צרפתי, היה משתתף בשיעורים שלנו, אדם נוח לשמים ולבריות, אצלו היה הכל אמת בתמימות מיוחדת,יהודי שומר תורה ומצוות, הוא התחתן בגיל מאוחר ורק אחרי כמה שנים נולד בנם היחיד שזה עתה גם נספה”, אכן מסכם הרב “זו טרגדיה קשה ובלתי נתפסת לעיכול”.

כששאלנו את הרב אזה חשבון הנפש צריכה הקהילה החרדית לעשות בעקבות הטרגדיה השיב: “ברור שכל עם ישראל צריך להתעורר עקב מקרה כזה, זה לא בא סתם כך, גם בקהילה נדבר עוד הרבה בשבעת ימי האבלות ונעורר את העם לחשבון הנפש על מה עשה ה’ ככה, הרמב”ם אומר כי כשקורים אסונות כאלו זה אות משמים כל אחד צריך להתעורר מכך ולחשוב מה עליו לתקן”.

עוד על האב המיוחד אומר הרב בהתפעלות ממידותיו שמהם צריכים כולנו ללמוד: “לא פגשנו אותו מעולם כועס תמיד היה שמח, ואוהב לשמוע דברי תורה” סיכם הרב בצער.

האזינו לדברי הרב שלזינגר

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני מכירה את המשפחה. הם היו דתיים לאומיים ולא חרדים. והם לא חיכו כל כך הרבה זמן לילדים (בערך שנה וחצי) הם פשוט התחתנו מאוחר. (לפני 3-4 שנים בערך)
    למה התקשורת תמיד חייבת לעוות הכל.
    עוד מעט ה”ארץ” יגידו שהם היו שמאלנים….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב