פיוס? פגישה דרמטית בין חכם שלום לרב עמאר

בשעה זו נערכת פגישה דרמטית בין רבה של ירושלים הרב שלמה משה עמאר לנשיא מועצת החכמים הרב שלום כהן במעונו ברובע היהודי.

לאחר שאריה דרעי הודיע כי הוא פורש מהכנסת בשעה זו נערכת פגישה דרמטית  בין רבה של ירושלים הרב שלמה משה עמאר לנשיא מועצת החכמים הרב שלום כהן במעונו ברובע היהודי.

יתכן ובפגישה ידונו השניים  על אפשרות  פיוס עם הרב מאזוז ולהביא בכלל לשלום בין ישי לבין תנועת ש”ס, אך נראה כי הצעד הזה הוא מעט הזוי לאור המתיחות הקשה השוררת בין מחנה ישי לבין מחנה דרעי.

אתמול נפגש הרב עמאר, עם פטרונו הרוחני של אלי ישי הרב מאיר מאזוז, בפגישה דנו באפשרות להביא לפיוס בין המפלגות.

ח”כ הרב יעקב ליצמן:הוציא הודעה בה הוא קורא לדרעי לגלות אחריות ציבורית ולחזור מכוונתו להתפטר מתפקידו:.””בשעה קשה זו בו כבוד התורה מושפל בגסות, נדרש איפוק ומהלך של אחדות. להגדלת הנציגות החרדית, יהדות התורה וש”ס, יש משקל מכריע בהתמודדותנו הקשה והמשותפת לטובת עולם התורה, לרווחת אוכלוסיית המצוקה ולמען קביעת סדר יום חברתי בישראל”.

אני קורא לך אריה ידידי, למנוע טביעת הספינה כולה חלילה. שקול מחדש את הצעד בו נקטת ותמשיך את מלאכת הקודש בתפקידך כיו”ר תנועת ש”ס. זו העת לגלות אחריות ציבורית ולצאת לדרך של אחדות ועשייה מלוכדת”.

דרעי צפוי בדקות הקרובות להגיע לכנסת ולהציג בפני יו”ר הכנסת מכתב התפטרות

בשעה האחרונה   ישיבת סיעת ש”ס נערכת  יחד עם דרעי, שם ינסו חברי הכנסת להניא  אותו מהתכנית לפרוש, וינסו לשכנע אותו שלא לפרוש מהחיים הפוליטיים.

עדיין לא ברור האם הצעד של דרעי הוא סופי, שכן דרעי על פי החוק יוכל לעמוד בראש רשימת ש”ס לכנסת לפחות  עד הגשת הרשימות. לדרעי מספיק זמן עד אז לרדת מהעץ.

בצהרים, נפגש דרעי עם  חברי מועצת החכמים, הרב שמעון בעדני ובפגישתם, הסביר דרעי לרב בעדני כי הוא לא מסוגל לשאת בנטל הכבד של התנועה.  דרעי עבר בסבב פגישות בין חברי המועצת והסביר כי החלטתו היא סופית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.