פייגלין נגד מאפית המצות: “מערבים דם של חרדים במצות”

חבר הכנסת משה פייגלין  פתח דיון מעניין בפייסבוק על מאפיית המצות.  פייגלין כותב שפעם האשימו את היהודים שהם מערבים דם נערים נוצרים במצות. עלילת הדם הזו הביאה לכמה וכמה פוגרומים והלכה אימים על קהילות יהודיות בליל הסדר.
לדברי פייגלין: תאמינו או לא, אבל מסתבר שבימינו יש להאשמה הזו איזה בסיס. אמנם לא מדובר בדמם של נוצרים אלא בדם נערים יהודים, אבל מה זה משנה, ישנן מאפיות שמטילות דרך קבע מומים בנערי ישראל הבאים לעבוד אצלן ולהרויח כמה אגורות בערב החג.
אחד הנערים הללו היה מ.ל., שכשהיה בן 16 התקבל לעבודה במאפיית “מצות מכונה בקרית ספר”. מ.ל. ביצע את תפקידו לפי הוראות הממונים עליו, וניקה את אחת המכונות בעודה פועלת. ידו נלכדה בתוך המכונה ונמחצה.
פייגלין מצרף תמונה  של ידו לאחר אין ספור ניתוחים. קשה להאמין, אבל מ.ל. התעקש להתגייס עם היד הזו ושירת שירות קרבי (!) בגדוד הנח”ל החרדי. מאז מתקשר אלי מ.ל. כמעט מדי שנה ומבשר לי “זה שוב קרה!”. כן חברים – לפחות על ארבעה מקרים נוספים באותו מקום יודע מ.ל. לספר.

עוד טוען פייגלין, “אין טעם שתחפשו את המאפיה הזו, כי בכל שנה היא קמה, באותו מקום, תחת שם אחר.  בשנה הבאה יתנוסס שם כבר שלט עם שם חדש. מדובר כמובן באותם בעלים, אותו מקום, אותן מכונות משחית ומן הסתם גם אותה השגחת כשרות. זה עסק גדול מאוד, ועונתי מאוד. אז למה להשקיע באמצעי בטיחות?

וכך, בכל שנה הופכות כמה ידיים חרדיות צעירות לעיסות מעוררות פלצות. הנה התמונה – הזדעזעתם? טוב מאוד! שתפו וזעזעו כמה שיותר.
כי כבר יותר משנה שאני מתכתב עם השר בנט במשרד התעשיה בניסיון לשים לפרשה הזו סוף. המכתב האחרון שקיבלתי היה ציני במיוחד. הם נתנו למאפיה 21 יום כדי לטפל בעניין – כלומר יש להם זמן להמשיך ולערבב דם במצות עד אחרי פסח ואז הם חייבים לסגור… בשנה הבאה היא תיפתח שוב, ותגבה את לטרת האצבעות העונתית.

לא נראה שלרבנים החרדים אכפת במיוחד מן המצב הזה. אין לי ספק שלמאפייה הזו יש כשרות מהודרת. הציבור החרדי שנפגע מהעניין הזה יודע להתארגן ולהפגין נגד כל העולם ואשתו, רק לא נגד הפגע הרע שבא מקרבו ומטיל מומים בבניו.

לסיום הוא כותב: נקניק חזיר בלחמניה בליל הסדר כשר הרבה יותר מאשר המצות של המאפייה המתועבת הזו. צעירים חרדים! לכו להפגין מול המאפייה הזו, חסמו את מבואותיה, אמרו די לשפך הדם.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תגובה לא לעניין. הוא הציג בעיה מאוד רצינית וממוקדת ויש לטפל בה במיידית. איך אפשר לפתוח מפעל ללא עמידה בכללי הבטיחות??

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אני לא ראיתי שהרבנים הדתיים שבשמם אתה מעפיל להר הבית (אשר מספק כרת – היית אמור להרתע), עומדים וצועקים כאשר מקפחים את הציבור החרדי בנפש ובגוף.
  למרות שהנני סבור שבאופן כללי אתה שקול וישר מאד, במקרה הזה נכשלת. הרבנים נותני הכשרות לא אמורים להיות מחליפי משרד הכלכלה האמונים על התחום הזה.
  אבל לא כתבת שיצאו להפגין נגד משרד הכלכלה, למרות שאתה יודע שרק בם תלויה האשמה, כי הפגנה נגד מאפיה אחת לא תסיים את הפרשיה, אבל אתה מעדיף להיות נגד הצד החלש יותר והנעים יותר להטחת מהלומות: הרבנים החרדיים נותני הכשרות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב