פיצול היהדות הספרדית: ש”ס ואלי ישי מתחלקים במנדטים

פיצול ש”ס: ע”פ סקר ‘מעריב’, ש”ס ואלי ישי מתחלקים בכמות המנדטים ומאבדים שלושה מנדטים ליהדות החרדית. עוד בסקר: נתניהו מאבד אחוזי אהדה. ובנתיים, ליצמן מאחה את הקרע עם ליברמן.

סקר “מעריב” המתפרסם הבוקר מגלה כי 58% מאזרחי ישראל אינם מעוניינים שבנימין נתניהו יכהן כראש הממשלה גם לאחר הבחירות הקרובות. 34% אמרו כי הם מעוניינים שנתניהו ימשיך כראש ממשלה, ו-8% השיבו “לא יודע/ת.

צפו: השבוע של ישי, וסיכום השבוע.  

מהסקר עולה עוד כי אם הבחירות היו מתקיימות היום, היתה מפלגת העבודה בראשות לבני והרצוג זוכה ל-23 מנדטים. הליכוד זוכה ל-21 מנדטים; הבית היהודי מקבל 16 מנדטים; יש עתיד צונחת ל-10 מנדטים; מפלגת כולנו בראשות משה כחלון זוכה ל-10 מנדטים; ישראל ביתנו היתה זוכה ל-8 מנדטים; יהדות התורה ומרצ היו זוכות ל-7 מנדטים כל אחת. ש”ס ומפלגתו של אלי ישי זוכות ל-4 מנדטים בלבד.
ע”פ הדיווח של בן כספית הבוקר, הקרע בין ליברמן לח”כ יעקב ליצמן, מספר 1 ביהדות התורה, נמצא בשלבי איחוי. לפני שבועיים ערך ליצמן ביקור תנחומים אצל ליברמן בנוקדים, והם גם שוחחו מעט. מלחמת העולם שפרצה בין השניים לאחר הבחירות לראשות עיריית ירושלים מתפוגגת לאיטה. הגיוני להעריך שעד 17 במרץ תוכרז הפסקת אש, ואולי יהיה אפילו שלום קר. כל אלה אינם בגדר חדשות טובות לנתניהו שמקבל אחוזי אהדה נמוכים בסקר הנוכחי.
בסקר אחר שהזמינה רשת ב’, מעלה כי רשימה משותפת של משה כחלון עם יאיר לפיד במקום השני, תגרע כששה מנדטים מן הליכוד, מן העבודה, מהבית היהודי, מש”ס וממרצ.
.
עוד בסקר, עולה כי רשימה משותפת של האיחוד הלאומי בראשות אורי אריאל ואלי ישי עשוייה לגרוע ששה מנדטים ממפלגות אחרות בהם שנים מהליכוד, אחד מישראל ביתנו ואחד מש”ס.

עוד מתברר שכמעט רבע מן הנשאלים עדיין לא החליטו בעבור מי יצביעו. את הסקר עשה מכון המחקר של רפי סמית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.